Haber

ABD resmen açıkladı! En büyük felaketten 24 kat daha büyük!

ABD’den son dakika haberleri:Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Savunma Bakanlığı, birçok kıtada siyasi gerilimlerin aşırı düzeyde olduğu bir dönemde, dünya gündemine bomba etkisi yapan bir açıklama yaptı.

ABD, ATOM BOMBASINDAN 24 KAT DAHA GÜÇLÜ BİR NÜKLEER BOMBA DUYURDU

ABD, 6 Ağustos 1945’te II. Dünya Savaşı sırasında Japonya’nın Hiroşima kentine atılan atom bombasından 24 kat daha güçlü olan B61-13 adlı yeni nükleer bomba geliştirdiğini duyurdu.

Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada Pentagon’un kongre onayını beklediği ve yeni nükleer bomba için finansman aradığı açıklandı.

Açıklamada, B61-13’ün şu anda ABD Donanması’nda bulunan B-61 nükleer yerçekimi bombasının geliştirilmiş versiyonu olacağı kaydedildi.

‘YENİ BOMBA ABD’NİN SALDIRILARI CAYDIRMASI VE GEREKİRSE MÜDAHALE ETMESİ İÇİNDİR’

Uzay Politikasından Sorumlu Savunma Bakan Yardımcısı John Plumb, yeni bombanın ‘Değişen güvenlik ortamına ve ABD’nin potansiyel düşmanlarından gelen artan tehditlere yanıt olarak’geliştirildiğini belirtti.

çekül, “ABD’nin, inandırıcı bir şekilde caydırmak ve gerekirse stratejik saldırılara yanıt vermek ve müttefiklerimize güvence vermek için ihtiyaç duyduğumuz yetenekleri değerlendirmeye ve sahaya sürmeye devam etme sorumluluğu vardır.”sözlerini kullandı.

YENİ NÜKLEER BOMBA 360 KİLOTON YÜKE SAHİP

B61-13 isimli yeni nükleer bombanın 360 kilotonluk faydalı yük kapasitesine sahip olacağı kaydedilirken, Hiroşima’ya atılan bombadan yaklaşık 345 kiloton, Nagazaki’ye atılan bombadan ise 335 kiloton daha fazla faydalı yüke sahip olduğu belirtildi. .

MODERN SAVAŞ UÇAKLARINDA KULLANILABİLİR

Modern güvenlik, güvenilirlik ve doğruluk özelliklerine sahip olacak yeni bomba, modern uçaklarla taşınabilecek.

Öte yandan ABD’nin mevcut nükleer stoklarındaki bazı B61-7’lerin yerini alacak yeni bombanın ABD’nin nükleer stoklarını artırmayacağı kaydedildi.

KAYNAK: FOX HABER

habertufanbeyli.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
eşya depolama
Şehir içi Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu