Haber

AK Parti Kars Milletvekili Adem Çalkın, DEM Parti’nin yürüyüşüne tepki gösterdi

AK Parti Kars Milletvekili Adem Çalkın, DEM Partisi’nin yarın kentte düzenleyeceği yürüyüşe tepki gösterdi.

Çalkın, yaptığı yazılı açıklamada, DEM Partisi’nin Kürt meselesini Abdullah Öcalan’la sınırlı gördüğünü ancak ülkede böyle bir sorunun bulunmadığını belirtti.

Ülkede PKK ve uzantılarıyla sorun olduğunu belirten Çalkın, şöyle konuştu:

“DEM Partisi Eş Genel Başkanı Tülay Hatimoğulları Oruç ve TBMM Grup Başkanvekili Gülistan Kılıç Koçyiğit, zehirli açıklamalarıyla İmralı’da tutuklu bulunan terör lideri Öcalan için Kars’tan başlayarak yürüyüş düzenleyeceklerini duyurdu. Bu yozlaşmış, provokatör zihniyet tam da senaryo ve saçmalıktır.” “Kürtleri her zaman kendi karanlık amaçları doğrultusunda sömüren ve kullanmak isteyen bu örgüt, Kürtlerin masum, saf, vatansever kadın ve çocuklarını kendi batıl, kirli ve çürümüş amaçları için kaos yaratmak üzere sokaklara çağırmaktadır.”

Çalkın, “Bütün zulmüne, şiddetine, suikastlarına ve suiistimallerine rağmen PKK’yı kınayamayan, eylemlerine karşı ses çıkarmayan, hatta kaderine destek veren bu yapının barışı ve demokrasiyi savunmasının terörle hiçbir ilgisi yoktur. Bu ülkenin birliği ve huzuru koca bir yalandır.” Bu büyük bir çelişkidir. Bu kavramları kullanarak Kürtleri sömürüyorlar. Eğer gerçekten samimilerse ve Kürtler için bir iyilik yapmak istiyorlarsa, 1 Şubat’ta katil Öcalan’a değil, PKK’nın bölücü eylemlerinden vazgeçip silahlarını bırakması çağrısında bulunmalıdırlar. Karslı Kürt kardeşlerime, “Yurttaşlarıma, canlarıma, demokratlara, aydınlara sesleniyorum. Bu bölücü yapının şeytani emellerine alet olmayalım, onların çağrılarına uymayalım. Gerçek barışa ve birliğe hizmet edelim. Ülkemizde 1 Şubat’ta sokağa çıkmayarak hep birlikte.” Şartlarını kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehir içi Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu