Haber

ALBA-TCP, Venezuela’daki uzlaşma görüşmelerinde kaydedilen ilerlemeyi memnuniyetle karşıladı

CARACAS, 20 Ekim (Xinhua) — Latin Amerika Halk Ticaret Anlaşması Bolivarcı İttifakı (ALBA-TCP), Cuma günü Venezuela’daki ulusal uzlaşma görüşmelerinde kaydedilen ilerlemeyi ve ABD’nin Güney Amerika ülkesine yönelik bazı yaptırımlarının süresiz olarak askıya alınmasını memnuniyetle karşıladı. .

Karakas merkezli Latin Amerika ve Karayipler entegrasyon bloğu yaptığı açıklamada, “Tüm tek taraflı zorlayıcı tedbirler derhal, koşulsuz olarak geri çekilmelidir.” dedi.

Blok, insan haklarına saygı ve halkların kendi kaderini tayin hakkı bağlamında “barışı amaçlayan her türlü girişimin” yanında olmaya hazır olduğunu belirtti.

Venezuela hükümeti ve muhalefetin bazı kesimleri, gelecek yıl yapılacak başkanlık seçimleri öncesinde siyasi birliği ve seçim garantilerini teşvik etmek amacıyla 17 Ekim’de bir anlaşma imzaladı.

Bunun ardından ABD hükümeti, petrol, doğal gaz ve altın madenciliği sektörlerindeki şirketleri etkileyen yaptırımlar da dahil olmak üzere Venezuela’ya yönelik bazı tek taraflı yaptırımları askıya alacağını resmen duyurdu.

ALBA-TCP’ye taraf ülkeler arasında Antigua ve Barbuda, Bolivya, Küba, Dominika, Grenada, Nikaragua, Saint Lucia, Saint Vincent ve Grenadinler, Saint Kitts ve Nevis ve Venezuela yer alıyor.

meramajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
eşya depolama
Şehir içi Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu