Yaşam

Annie Ernaux: Benim asıl ilgi alanım dünyayı, toplumu bir kolektif olarak tanımlamak.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen 42. İstanbul Sinema Festivali, 2022 Nobel Edebiyat Ödülü sahibi Fransız yazar ve yönetmen Annie Ernaux’yu ağırladı.

Nobel ödüllü yazar Annie Ernaux, oğlu David Ernaux-Briot ile birlikte yazıp yönettiği The Years of Super-8 belgeselinin gösterimi için festivalin konuğu olarak İstanbul’a geldi.

Babamın Yeri, A Lady, The Possession, Years and Abortion da dahil olmak üzere yirmiye yakın kurgu ve anı kitabının yazarı Annie Ernaux, birçok kişi tarafından Fransa’nın en değerli edebi sesi olarak kabul ediliyor.

Festival kapsamında basın mensuplarıyla bir araya gelen Ernaux, kişiselden toplumsala sınıf çatışmasını bazen bir anne bazen de bir anne üzerinden işleyen metinlerinde politik ve edebi estetiği bir araya getirmesiyle ilgili şunları söyledi: çalışan baba:

“Asıl kaygım olan yazma kaygısı toplumsal duygularla uğraşmaktı. Kelimeleri oradan seçiyorum. Edebi eserlerimde bu duyguları işliyorum. La Honte (Utanç) adında henüz Türkçeye çevrilmemiş bir kitabım var. anlatmaktı.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara nakliyat
istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
eşya depolama
Şehir içi Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu