Haber

Antalya’dan deprem bölgesine yardım ve destek sürüyor

Kahramanmaraş merkezli ve 10 ili etkileyen iki depremin ardından Antalya’daki belediyeler ve diğer kurumlar bölgeye yardım ve destek sağlamaya devam ediyor.

Hayırseverler tarafından hazırlanan gıda, giyecek, battaniye gibi malzemelerin bulunduğu paketler, Cam Piramit Fuar ve Kongre Merkezi ile Özgecan Aslan Gençlik Merkezi’nde toplanıyor. Burada gönüllüler tarafından ayrıştırılan malzemeler kamyonlara yüklenerek sarsma alanlarına gönderiliyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Cam Piramit Fuar ve Kongre Merkezi’nde yaptığı açıklamada hayırseverlere teşekkür etti.

Dokuz saatin ortasında iki büyük depremin meydana geldiğini ve 13 milyondan fazla vatandaşın etkilendiğini hatırlatan Böcek, tüm vatandaşların enkaz altından sağlıklı bir şekilde çıkarılmasını diledi.

Deprem bölgesine gittiğini belirten Böcek, “333 uzman personelimiz ile başta itfaiye, iş makinesi ve ambulans olmak üzere 125 aracı seferber ettik. 32’si kamyon olmak üzere 50 araç olmak üzere 12 jeneratörle yardım gönderdik. Hatay’da Uğur Mumcu Meydanı’na 400 kişi yaptık. söz konusu.

Ayrıca Kahramanmaraş, Malatya ve Hatay’da biri portatif olmak üzere iki adet sabit aşevi kurduklarını aktararak, 70 bin kişiye günde 3 öğün yemek servisi yapıldığını kaydetti.

Bugün 20 yataklı sağlık destek TIR’ının da gönderildiğini belirten Böcek, “Devlet ve millet iş birliği ile tüm kurum ve kuruluşlarla birlikte bu yaraları sarmamız gerekiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara nakliyat
istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
eşya depolama
Şehir içi Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu