Haber

Bursa’da Borç Tartışması Sonucu Kardeşini Öldüren Adama Ağırlaştırılmış Müebbet Hapis Talebi

BURSA’da babasının amcasını öldürdüğü alanda, borç meselesi yüzünden tartıştığı ağabeyi Şaban Kurt’u (55) öldüren Selami Kurt (61) için ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle dava açıldı.

Olay, geçen yıl eylül ayında Kestel ilçesinde meydana geldi. Kırsal Seymen İlçesi’nde çiftçilik yapan Selami Kurt’un, borçları nedeniyle tefeciden para aldığı iddia edildi. Kurt, tefeciden borç aldığı arkadaşlarına da kardeşi Şaban Kurt’un cep telefonu numarasını verdi. Öte yandan Selami Kurt, tefecinin borcunu ödemek için kardeşi Şaban Kurt’tan borç aldı. Ancak kardeşine olan borcunu ödemedi. Kardeşinin kendisini arayıp karşılama istemesinden rahatsız olan Selami Kurt, iddiaya göre yakınlarına, “Şaban sinirimi bozuyor. Ne yapmak istediğini anlamıyorum. Onunla konuşmak istiyorum.” , sorun yaratıyor. Şaban’ı vuracağım.”

SAHADA KARDEŞİYLE KARŞILAŞTI

Tarlada kardeşiyle buluşan Selami Kurt, aracında bulunan ve domuz avlamak için kullandığı av tüfeğiyle Şaban Kurt’u vurdu. Göğsüne isabet eden 7 kurşunla ağır yaralanan 2 çocuk babası Şaban Kurt, olay yerinde hayatını kaybetti. Cinayetin ardından muhtarı arayan Selami Kurt, “Kardeşimi öldürdüm. Beni götürün, jandarmaya götürün” dedi. Gözaltına alınarak tutuklanan Selami Kurt’un ifadesinde, “Şaban’ın elinde tüfek vardı. Eğer onu vurmasaydım beni vuracaktı, pişmanım” dediği öğrenildi.

‘BANA ZARAR VERECEĞİNİ DÜŞÜNEREK SİLAHI ATEŞLEDİM’

Savcılık tarafından yürütülen soruşturma tamamlanırken, ‘soyundan gelen akrabayı kasten öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istenen Selami Kurt, iddianamede cinayeti korkudan işlediğini belirtti. öldürüldüğünü belirterek, “Kardeşim Şaban Kurt beni 15-20 kez telefonla arayıp öldürmekle tehdit etti. Beni evine çağırdı. Beni aradığında sarhoş olduğunu fark ettim. Akşam tekrar aradı. Aynı gün beni bana ait olan bahçeye davet etti ve gittim. Bir süre sonra arabasıyla elinde tüfekle yanıma geldiğini gördüm. Tüfeği bana doğrultmadı. Tam işaret edecekken yanımda av görevlisini gördüm: “Tüfeği arabadan çıkardım. Vahşi hayvanların bahçemdeki ağaçlara zarar vermesi nedeniyle tedbir amacıyla tüfeği taşıyorum. İlk önce ağabeyim Şaban’la tartışmaya başladık. O anda tüfeğin bana zarar vereceğini düşündüm ve tüfeği ateşledim. Pişmanım, amacım kardeşimi öldürmek değildi” dedi.

Öte yandan Kurt kardeşlerin babası Latif Kurt’un, miras sorunu nedeniyle işitme ve konuşma engelli kardeşi Nurullah Kurt’u tarlada tırpanla kafasına vurarak öldürdüğü ortaya çıktı.

haberhonaz.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehir içi Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu