Haber

‘Büyükanne ve büyükbaba’ 109 yaşında öldü

2019 yılında ANKARA’da düzenlenen ‘Yaşlanma Meclisi’ne katılan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan ‘asırlık çınar’ sertifikası alan Bektaş Ergül (109) hayatını kaybetti. ‘Dedelerin dedesi’ olarak bilinen Ergül, Manisa’nın Kula ilçesinde toprağa verildi.

Salihli ilçesinde yaşayan 6 çocuğu ve 60 torunu bulunan Bektaş Ergül, yaşlılığa bağlı sağlık sorunları nedeniyle bu sabah hayatını kaybetti. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın 2019 yılında düzenlediği ‘Yaşlanma Şûrası’na katılarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan ‘asırlık çınar’ sertifikası alan Bektaş, Erdoğan’ı alnından öperek getirdiği çekirdeksiz kuru üzümleri takdim etti. Salihli’den hediye olarak. Ergül’ün ölümüyle ailesi ve sevenleri büyük üzüntü yaşadı. ‘Manisa’nın en yaşlısı’ ve ‘dedelerin dedesi’ olarak bilinen Ergül’ün cenazesi, öğle saatlerinde Kocaçeşme Camii’nde kılınan namazın ardından Kula ilçesine bağlı Kenger Mahallesi’nde toprağa verildi.

eflanihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
eşya depolama
Şehir içi Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu