Haber

CHP, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Oğan hakkında suç duyurusunda bulundu

DİYARBAKIR – Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Diyarbakır İl Başkanı Abdullah Atik, CHP Genel Lideri ve Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun en yüksek oy aldığı illeri sıralayan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Ayhan Ogan hakkında Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’nı aradı “PKK ile bağlantılı” idi. “Alenen Yanıltıcı Bilgi Yaymak” suçunu işlediği gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.

“SEÇMENLE ‘TERÖRİST’ KONUŞMAKTAN BAŞKA BİR ŞEY DEMİYORLAR”

Atik’in yaptığı hata duyurusunda, “…Şüpheli, bu illerde Kemal Kılıçdaroğlu’na oy veren seçmeni, ekran görüntüsü eklenmiş bu paylaşımıyla PKK’lı olarak yaftalamıştır. Bir adayın bir ilde çok oy aldığı, bir adayın terör örgütüyle bağlantılı olduğu sonucuna varmak, o il seçmenine terör örgütü üyesi demekten başka bir anlam ifade etmez. Bu yerçekiminin sadece politik olarak değil, aynı zamanda genel olarak da açıklanması gerekiyor. Bazı partilere sadece Kemal Kılıçdaroğlu’na oy verdiği için PKK’lı olduğunu söyleyen bu cahilden dolayı bu ilin seçmeni olan tüm vatandaşlarımız adına ve şahsım adına suç duyurusunda bulunulması gerekmiştir. insanlar suç işledi.

‘KABUL ETMEDİK’

İhbarın ardından İl Hukuk Komisyonu üyeleri Av. Yücel Barış ve Av. Abdullah Şuayp Alyamaç ile birlikte açıklama yapan CHP Diyarbakır İl Başkanı Abdullah Atik, “TCK kapsamında suç teşkil eden davranışından dolayı İl Başkanlığımız ve İl Hukuk Birimi derhal Diyarbakır Kamuoyuna kabahat şikayetinde bulunmuştur. Savcılık. Son zamanlarda kamuoyuna sunulan bazı montaj kasetleri dışında kişisel hesaplarından yapılan bu tür yanıltıcı bilgileri bu sefer kabul etmemiz mümkün değil” dedi.

Ne oldu?

Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Ayhan Ogan, Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na yüksek oy veren Doğu ve Güneydoğu illerini PKK bağlantılı ilan etti.

Ogan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “Sayın Kılıçdaroğlu vatansever, PKK ile ne alakası var canım” ifadelerini kullandı. Oğan’ın tweet’inde paylaştığı tablo, Yeşil Sol Parti’nin aktif olduğu Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki 13 ili kapsıyor. Tablo, CHP’nin 2018 yılında söz konusu illerden aldığı oyları ve Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aldığı oyları gösteriyor. (DUVAR)

haberartuklu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
eşya depolama
Şehir içi Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu