Haber

CHP’li Nazlıaka, Kastamonu’daki “ilk kadın mitingi” kutlamalarına katıldı

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, işgale karşı Anadolu’nun haklı sesini duyurmak amacıyla 10 Aralık 1919’da Kastamonu’da düzenlenen ilk kadın mitinginin 103. yıl kutlamalarına katıldı.

Kutlamalar çerçevesinde, vatandaşlar ve protokol üyeleriyle birlikte Kışla Parkı önündeki meydana gelerek Cumhuriyet Meydanı’na yürüyen Aylin Nazlıaka, tören alanında kendisine söz hakkı verilmediğini öne sürerek, Saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından partililerle birlikte alandan ayrıldı.

Nazlıaka, tören alanı yakınlarında yaptığı açıklamada, Türk kadınının 103 yıl önce Kastamonu’da bir araya gelerek ülkesinin zafere ve bağımsızlığa kavuşması için canla başla mücadele ettiğini söyledi.

Kadınların bu mücadelesini bir kez daha anmak ve onları sevgi ve saygıyla anmak için kendisinin de kente geldiğini vurgulayan Nazlıaka, Vali Avni Çakır’ın programda söz alma talebine olumsuz yanıt gelmesi nedeniyle tören alanından ayrıldığını söyledi.

Nazlıaka, “Kadına şiddetin sona erdiği, herkesin güvendiği, herkesin doyasıya yaşadığı aydınlık günleri hep birlikte kuracağız. Bu korkular ondan kaynaklanıyor. Ona söz vermek istemediler ama verdikleri kadar söz vermesinler.” Aranıyor, kalbimizle buradayız ve bu ayıbı her yerde dile getireceğiz.” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
eşya depolama
Şehir içi Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu