Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İranlı mevkidaşı İbrahim Reisi ile görüştü

ensonhaber.com

İsrail son günlerde Mescid-i Aksa’ya yönelik saldırılarını artırdı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanlığı Bağlantı Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, görüşmede Türkiye-İran ilişkileri ve İsrail’in Mescid-i Aksa’ya yönelik saldırıları başta olmak üzere bölgesel gelişmeler ele alındı.

İslam birliği vurgusu

Görüşmede Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail’in başta Mescid-i Aksa olmak üzere Filistin’de artan insanlık dışı saldırılarına karşı İslam aleminin birlik olmasının önemine işaret etti.

Yeni bir şiddet sarmalının yaşanmaması için sağduyunun hakim olması gerektiğini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, tüm tarafları ortak aklın yönlendirmesi için girişimlerde bulunulmasının faydalı olacağını söyledi.

Kur’an’ı yok etmek

İslam İşbirliği Teşkilatı ve Birleşmiş Milletler’i uluslararası platformlarda kutsal mekanların statüsünün korunmasına yönelik çalışmalarını ortaklaşa sürdürmeye davet eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu birlikteliğin başta Türk Büyükelçilikleri önleri olmak üzere Avrupa’nın çeşitli şehirlerinde gerçekleştirildiğini söyledi. Mushafını yakma eylemleri karşısında bunları sergilemenin de değerli olduğundan bahsetmiştir.

haber-pasinler.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
eşya depolama
Şehir içi Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu