Haber

Duayen Gazeteci Güngör Mengi Hayatını Kaybetti

İzmir Gazeteciler Cemiyeti’nin eski dönem liderlerinden Duayen Gazeteci Güngör Mengi’yi kaybetmenin derin acısını yaşıyoruz.

Mengi’nin cenazesi 18 Şubat 2023 Cumartesi günü öğle saatlerinde Alsancak Hocazade Camii’nde defnedilecektir.

Gazeteci Güngör Mengi, gazeteciliğe 1959 yılında “Demokrat İzmir” gazetesinde başladı. 1964-1971 yılları arasında Ege bölgesinde çıkan ve İzmir’de çıkan Yeni Asır Gazetesi’nin Haber Müdürü olarak görev yaptı.

1971 yılında Yeni Asır Gazetesi’nden ayrıldıktan sonra Zaman Gazetesi’ne geçti. Bir yıl bu gazetede yazı işleri müdürü olarak çalıştıktan sonra Yeni Asır Gazetesi’ne döndü.

1972-1987 yılları arasında Yeni Asır Gazetesi’nde yazı işleri müdürü ve yazı işleri müdürü olarak çalıştı. Daha sonra Sabah gazetesine transfer oldu.
Sabah Gazetesi’nde murahhas üye ve yazar, daha sonra yazı işleri müdürü olarak çalıştı. 2002 yılında Sabah Gazetesi’nden ayrılarak, gazeteci meslektaşlarıyla birlikte ekonomik bağımsızlığını iddia eden Vatan Gazetesi’ni kurdu ve yazı işleri müdürü olarak görev yaptı.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
eşya depolama
Şehir içi Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu