Haber

Elde Gül Detayı: İstiklal Bombacısının Günler Önce Çekilen Keşif Görüntüleri

Bombalı terör saldırısını gerçekleştiren Ahlam Albashir’in İstiklal Caddesi’ne keşif için geldiği imgeler ortaya çıktı. 4 Kasım günü İstiklal Caddesi’ndeki keşfini yapan teröristin katliam gününde olduğu gibi elinde gül ile kalabalık arasında ilerlediği görülüyor.

Geçtiğimiz pazar günü Beyoğlu İstiklal Caddesi’nde yaşanan ve altı vatandaşın hayatını yitirdiği, 101 kişinin ise yaralandığı bombalı hain terör saldırısını gerçekleştiren bayan terörist Ahlam Albashir (23)’in İstiklal Caddesi’ndeki keşif manzaraları ortaya çıktı.

Bu defa farklı kıyafet

Sabah’tan Nazif Kara’nın ulaştığı görüntülerde tarih 4 Kasım’ı gösteriyor. Terörist Ahlam Albashir 4 Kasım 2022 günü saat 17.30’da keşif için İstiklal Caddesi’ne geliyor. Bu kez üzerinde mavi bir kot pantolon var. Başı ise olay günündeki gibi siyah bir başörtüsü ile kapalı. Elinde yine gül bulunan Albashir İstiklal Caddesi’nde kalabalık ortasında ilerliyor.

Keşif için çocuk getirmişler

Albashir’i o gün İstiklal’e getiren ise yine örgüt kontrolündeki Yasir A. isimli korsan taksici. Bu korsan taksici teröristi 3 kez İstiklal Caddesi’ne getiren isim. Taarruzun yaşandığı gün de Albashir’i İstiklal Caddesi’ne Yasir A.’nın getirdiği tespit edildi. 

Katliam öncesinde yapılan keşiflerle ilgili bir diğer ayrıntı ise ilk keşfin 14 yaşındaki A.A. isimli çocukla yapılması.

Edinilen bilgilere göre A.A. teröristlerin 4 ay boyunca gizlendikleri Esenler’deki konfeksiyon atölyesinde çalışan diğer bir yabancı asıllı bayan olan ve olay kapsamında gözaltına alınan Rama A.’nın oğlu.

Terörist dikkat çekmemek için ve Taksim hakkında bilgi edinebilmek için 2008 doğumlu A.A’yı yanında götürmüş.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
eşya depolama
Şehir içi Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu