Ekonomi

Emekliler Edirne’de maaşlarının yetersiz olduğunu bildirdi

Edirne’de emekliler aldıkları maaşla geçinemeyeceklerini belirtti. Emekli Habibe Promet, “Şefler 7 bin 500 lira alsın, nasıl geçinecekler? Kolay değil, ben çocuklarımla kalıyorum. 18 yıldır emekliyim, maaş bu, ben 7 bin 500 lira maaş alıyorum” dedi. . Benim bir evim yok.”

Bugün Edirne’de halk pazarında emekliler aldıkları maaşın düşük olduğunu ve bir ay geçimlerini sağlamanın neredeyse imkansız olduğunu söylediler. Pazardan istedikleri kadar alışveriş yapmadıklarını belirten emekliler, maaşlarına zam yapılmasını talep etti.

“EMEKLİLER ÖLMEYİ ARIYOR”

Emekli Feriha Yarkın şunları söyledi:

“Nasıl geçimim olur, kendimden çok çocukları düşünüyorum. Az yesem de bir kişiyim ben. Yoksulluğa alıştık. Gençlere acıyorum. Gençlere acıyorum. Köylünün ne işlemesi var ne de hakkı.Bizim hakkımız verilmiyor çünkü köylünün hakkı verilmiyor.Emeklilere ölsün diye bakıyorlar hele benim gibi yaşlıların gözlerinin içine bakıyorlar. bakalım ne gün ölecekler 1 hafta 2 kilo domates aldım, yarım kilo biber aldım, yarım kilo salatalık aldım, 1 kilo şeftali aldım gidiyorum. iç, 2 kabak aldım, pişireceğim.”

“NASIL YAŞAYABİLİRİM?”

Habibe Promet dedi ki:

“Geçiniyoruz, lüks yaşıyoruz. Yetkililer 7 bin 500 lira alsın bakalım nasıl yaşayacaklar? Kolay değil, çocuklarımla kalıyorum. 18 yıldır emekliyim, maaş alıyorum. 7 bin 500 lira, aldığım fiyat bu. Evim yok, iki oğlum var, torunlarıma bakıyorum, maaş alıyorum.” Çocuklarımla geçimimi sağlıyorum. Bize düzgün bir maaş versinler, geçimini sağlamak üzere. Bir ev kiralasam 5-10 bin kira ne kadara mal olur? Nasıl geçimimi sağlayabilirim?”

“EN AZ 20 BİN LİRA OLMALI”

Emekli memur olduğunu ve emekli maaşının artırılması gerektiğini ifade eden Niyazi Artan, “Arttırılmalı, en az 20 bin liranın üzerine çıksın. Bakalım nasıl alacak, alsın.” Ne alacaksın, bir kilo alacaksın. Allah kışı bereketlendirsin” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
eşya depolama
Şehir içi Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu