Ekonomi

Emeklilikte zam yapılması planlanıyor

Memur maaşına yapılan yüzde 17,5’lik artışın ardından zamma ek olarak 8 bin TL zam yapıldıktan sonra emekli maaşlarına yüzde 25 zam yapıldı. Başta MHP lideri Devlet Bahçeli olmak üzere emeklilere ciddi zam yapılması yönündeki çağrı yanıtsız kaldı. Vergi artışlarının ve Körfez’den gelmesi planlanan yatırımların ardından yerel seçimler öncesi zam yapılacağı iddia ediliyor.

EMEKLİLİKLERE SADECE YÜZDE 25 ARTIRILDI

Asgari memur maaşının 22 bin 17 liraya, emekli maaşlarının ise yüzde 25 artırılmasına ilişkin düzenlemeleri içeren torba kanun geçtiğimiz hafta TBMM’de yasalaştı. Böylece MHP lideri Devlet Bahçeli ve bazı siyasilerin emekli zammı yapma çağrıları cevapsız kaldı.

SEÇİM ÖNCESİ SİNYAL ARTIŞI GÜNDEMDE

Bu gelişmelerin ardından emeklilerin artmasıyla ilgili umutlar söndü. Ancak peş peşe vergi artışları ve Körfez çeşidinden Türkiye’ye gelmesi planlanan yatırımlarla hükümetin yerel seçimler öncesi emeklileri sevindirmesi bekleniyor. Cumhuriyet’te yer alan habere göre Mart 2024’te yapılması planlanan yerel seçimler öncesinde emekli maaşına zam yapılması planlanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara nakliyat
istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
eşya depolama
Şehir içi Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu