Haber

HDP’yi sorumlu tutan aileler Muş’ta oturma eylemi yaptı

Muş’ta çocuklarının terör örgütü PKK tarafından dağlara götürülmesinden HDP’yi sorumlu tutan aileler, partinin il genel merkez binası önünde oturma eylemi yaptı.

HDP İl Müdürlüğü binası önünde toplanan aileler: “Halk düşmanı parti”, “Çocuklarımızı vereceksiniz”, “Ah HDP ya PKK”, “Türkler ve Kürtler kardeştir, HDP haindir” , “Milleti dolandıran parti”, “Anneler direniyor”, “Bizim derdimiz yeter”. “Düşün” ve “Yeter, çocuklarımızı rahat bırakın” yazılı pankartlar taşıdılar.

Ebeveynler, fotoğraflarını taşıdıkları çocuklarını teslim etmeye davet edildi.

Protestoya katılan Ayhan Karakaya, kız kardeşinin 2014 yılında İstanbul’da aldatılarak dağa götürüldüğünü söyledi.

Eyleme kız kardeşi için katıldığını belirten Karakaya, “Bir an önce eve dönmesini bekliyoruz. Devletimiz her türlü kolaylığı sağlıyor. 8-9 yıldır kendisinden haber alamıyoruz. Kız kardeşimi istiyoruz. HDP’dir.” söz konusu.

Oğlu için eyleme katılan anne Şahinaz Özcan, dağda tek çocuk kalmayana kadar eylemine devam edeceğini belirtti.

Özcan, “Oğlum Atilla 6 yıldır kayıp. Bize bir haber gelmedi. Ben oğlumu HDP’den ve PKK’dan istiyorum. Oğlum neredeyse geri getiriliyor. 6 yıldır kendisinden haber alamıyoruz. Bu da değil. Ne Müslüman ne de Kürt davası.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
eşya depolama
Şehir içi Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu