Haber

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, ESHOT Genel Müdürlüğü yöneticileriyle buluştu

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, ESHOT Genel Müdürlüğü yöneticileriyle bir araya geldi. Lider Soyer, 5 yıllık çalışma süresi boyunca hayata geçirdikleri proje ve çalışmalardan dolayı yönetime ve çalışanlara teşekkür ederek, “ESHOT, Türkiye’nin çok parlak ve umutlu yüzü. Türkiye’de hiçbir belediye bu kente 692 araç katamadı” dedi. Filosunda 5 yılda 180 kadın sürücünün bulunmadığını belirterek, “Başarılar tesadüf değildir” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Barış Karcı, ESHOT Genel Müdürü Erhan Beyefendi ve ESHOT yöneticileriyle bir araya geldi.

Toplantıda ESHOT’un başarısından dolayı tüm yönetim ve personele teşekkür eden Başkan Soyer, “Çocukluğum bu şehirde geçti. ESHOT şoförlerinin hayatımda önemli bir yeri var. Babamın ve şoförün selamını kıskanırdım. Otobüse bindiğimiz an ESHOT sadece İzmir için değil Türkiye için de çok değerli bir kurum. “Bahsedilen büyük başarılar tesadüfen ortaya çıkan bir şey değil. Türkiye’de hiçbir belediye 5 yılda 692 aracı filosuna katamadı. Muhtemelen hiçbir belediyede 180 kadın sürücü yoktur. Neresinden bakarsanız bakın Türkiye için neden gurur duyulan bir kurum olduğu çok açık” dedi.

“ESHOT TÜRKİYE’NİN ÇOK PARLAK YÜZÜ”

Bu başarının tesadüf olmadığını belirten Başkan Soyer, “80 yıllık tarihin arkasında kurumsal bir kimlik var. Bu kurumsal kimlik aidiyet ve sevgi duygusunu da beraberinde getiriyor. Bu her şeyden daha değerli. Dediğiniz zaman öyle” dedi. 80 yıllık bir kurum, başka söze gerek yok, 80 yıldır ayaktadır.” “Sürekli kendini yenileyen, ileriye giden bir yapı kurmak çok büyük bir başarı. ESHOT, Türkiye için çok parlak ve umutlu bir yüz. ESHOT’un kurumsal kimliğinin insanları aydınlatan, umut veren bir kurum olduğunu söylemeliyim.” .

“BU BENİM İÇİN HAYATIN ANLAMI”

Başkan Soyer, Türkiye’nin ve İzmir’in güzelleşmesi için çalışmaya devam edeceğini belirterek, “Bu hikaye burada bitmiyor. Hepimizin bu ülkeye dair korkuları, inançları var. Bu ülke için daha fazla ne yapabiliriz diye hep düşündüm. Nedir?” Politika mı, meslek mi?” Ne bir araç, sadece bir tutku. Bu ülkenin güzel geleceğine inanmaktan ve bunun mümkün olduğunu bilmekten doğan bir tutku. Son nefesime kadar nasıl katkıda bulunabilirim? Bununla geçecek. Hayatın herkes için bir anlamı vardır, benim için hayatın anlamı budur. Büyük bir gurur duyuyorum ve “Asla pes etmeyeceğim. Siyasetin hayatı güzelleştirme sanatı olduğunu düşündüm her zaman. O sanatta nerede güzel bir şey yapmak mümkünse onun için çalışacağım” dedi.

Başkan Soyer, “Maalesef çok karanlık bir dönemden geçiyoruz. O noktada birbirimize sarılmak, tutunmak kadar güçlü bir şey yok. Bu güzel kurumu, bu güzel şehri ileriye taşımak için yapabileceğiniz en iyi şey, birbirimize sarılarak çalışmak. Sizden ricam asla pes etmeyin. Umarım bu olur.” “Birlikteliğiniz devam etsin ve biz de bundan gurur duymaya devam edelim. Ben ESHOT ile 5 yıldır gurur duyuyorum” dedi.

“80 YILLIK ESHOTUMUZUN KÖKLERİNE CAN SUYU OLDUNUZ”

ESHOT Genel Müdürü Erhan Bey, “Sizin döneminizde ESHOT filosuna sadece 480 yeni otobüs kattık. İZULAŞ’ın eklediği 16 otobüsle 496 araca ulaştık. İZTAŞIT için aldığımız 196 araçla 500 otobüs hedefinizi taçlandırdık. İzmir’de 692 otobüs ile Toplamda Bu otobüslerin yatırım maliyeti 4,5 milyar dolar eşdeğerinde 150 milyon dolar yatırım yaptık.Filo değişimi sizlerin vizyonu ve desteğiyle gerçekleşti bize.Sizler cankurtaran halatı oldunuz 80 yıllık ESHOT’umuzun kökleri. Bize her türlü desteği sağladınız. Kibar ve hoşgörülü yapınızla, “Bugüne kadar gösterdiğiniz değer ve katkılardan dolayı teşekkür ediyorum. Sizlerin desteğiyle İzmir’de çok güzel bir iz bıraktığımızı düşünüyorum” dedi.

Toplantının ardından Sayın Erhan, Önder Soyer’e ESHOT atölyelerinde üretilen plaket ve ESHOT çalışanı Efe Can Sezer’in yaptığı portreyi takdim etti.

haberhaliliye.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehir içi Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu