Haber

İzmir’de Gümrük Kaçak Botoks ve Sahte Alkol Operasyonu

İzmir’de polisin gerçekleştirdiği operasyonlarda çok sayıda gümrük kaçakçılığıyla botoks dolgu ürünü ve sahte alkol ele geçirildi. 25 şüpheli hakkında adli ve idari işlem başlatıldı ve serbest bırakıldı.

İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılıkla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, yaptığı istihbarat çalışmasıyla İzmir’de gümrük kaçakçılığı olan tıbbi dolgu ve botoks ürünleri ile güzellik merkezi sarf malzemelerinin satıldığını ve dağıtıldığını belirledi. Bu kapsamda Konak, Karabağlar, Urla, Menemen, Güzelbahçe ve Kemalpaşa ilçelerinde belirlenen 7 adrese 2 Kasım’da eş zamanlı operasyon düzenlendi. Söz konusu adreslerdeki konutlarda yapılan aramalarda 3 bin 750 adet botoks dolgu ürünü, 1000 adet kırışık giderici soğuk zincir botoks ürünü, 319 adet botoks uygulama şırıngası ve dolgu malzemesi ele geçirildi. Piyasa değeri 1 milyon TL olan eserlere el konuldu. 5 şüpheli hakkında cezai ve idari işlem başlatıldı. Şüpheliler işlemlerinin ardından serbest bırakıldı.

Öte yandan polis ekipleri, 27 Ekim-2 Kasım tarihleri ​​arasında kaçakçılığın önlenmesine yönelik bir dizi faaliyet gerçekleştirdi. Belirlenen konut ve işyerlerine yapılan operasyonlarda; 6,5 ton sahte etil alkol etiketli, 720 şişe muhtelif içecek, 2 bin 996 müstehcen eser, 665 şarj cihazı, pil ve elektronik eşya, 183 elektronik sigara ve 10 gümrük kaçak cep telefonu ele geçirildi. Gümrük kaçakçılığı yapılan eserlere de el konuldu. Bu çalışmada 20 kişi hakkında cezai ve idari işlemler yapıldı. Bu şüpheliler de işlemlerinin ardından serbest bırakıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehir içi Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu