Haber

Joe Biden şimdi de Sisi’yi Meksika Devlet Başkanı yaptı!

Biden, “Meksika Devlet Başkanı Sisi, Gazze’ye insani yardımın geçmesi için geçiş kapısının açılmasını istemiyor”söylenmiş.

Biden, Mısır Devlet Başkanı Abdülfettah Sisi’yi Meksika Devlet Başkanı ile karıştırdı. Biden’ın birkaç dakika önce hafıza sorunu olmadığını söylediği ortaya çıktı “Yani ben yaşlı bir adamım ve ne yaptığımı biliyorum. Hafıza sorunum yok.”ısrar etti.

Hafta başında Biden, 2021 yılında İngiltere’de düzenlenen G7 zirvesini hatırlatarak, 1981-1995 yılları arasında Fransa Cumhurbaşkanı olan ve 1996 yılında vefat eden François Mitterrand’ı mevcut Başkan Emmanuel Macron’la karıştırdı.

Yine bu hafta bir kampanya etkinliğinde Biden, 2017 yılında hayatını kaybeden eski Almanya Şansölyesi Helmut Kohl ile 2021 yılında yaptığı bir sohbetten bahsetti.

Anketlere göre Joe Biden’ın yaşı, her zamanki gafları ve hazırlıksız açıklamaları seçmenler için büyük bir endişe kaynağı oluşturuyor.

Kamuoyu yoklamaları, Kasım seçimlerinde başkan adayı olan 77 yaşındaki Donald Trump için de durumun aşağı yukarı böyle olduğunu gösteriyor.

Eski Cumhuriyetçi Lider’in de kafa karışıklığı yaşadığı anlar var. Geçen ay yaptığı bir konuşmada Trump, Cumhuriyetçi Parti adaylığındaki rakibi Nikki Haley’yi eski Temsilciler Meclisi Başkanı Demokrat Nancy Pelosi ile karıştırmıştı.

KAYNAK: AJANSIMIZ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehir içi Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu