Haber

Kadın Adaylara Yönelik Eğitim Programı Düzenlendi

29 EkimKadın Derneği Eskişehir Şubesi’nin düzenlediği Kadın Adaylara Yönelik Eğitim Programında konuşan Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, kadınların yönetimlerde yer almasının önemine dikkat çekerek, “Kadın elinin değdiği yer cennet olur” dedi.

29 Ekim Kadın Derneği Eskişehir Şubesi, 31 Mart’ta yapılacak Yerel Yönetim Seçimleri öncesinde kadın meclis üyesi adayları, muhtar ve üye adaylarına yönelik kadın dayanışmasını güçlendirmek amacıyla “Kadın Adaylara Eğitim Programı” düzenledi. CHP Eskişehir Milletvekili Jale Pıltı Süllü, Büyükşehir Büyükşehir Belediyesi Taşbaşı Kültür Merkezi Kırmızı Salon’da düzenlenen programa Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, Kent Yönetim Kurulu Başkanı Nuray Akçasoy, 29 Ekim Kadın Derneği Eskişehir Şube Başkanı Sibel Erenoğlu ve kadın adaylar katıldı.

Programın açılışında konuşan Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, kadınların yönetim kadrolarına dahil edilmesine büyük önem verdiğini hatırlatarak, “Kadın elinin değdiği yer cennet olur. Çünkü kadın olmazsa hiçbir şey olmayacak. Bu anlamda kadın-erkek eşitliğini sağlayacak hizmetler her zaman verilmeli.Bildiğiniz gibi kadınların her kademede bulunmasına büyük önem veriyorum.Son dönemde kadın muhtarların da sayılarının arttığını görüyoruz. Kadınların heveslenmesiyle muhtarlık yeniden değer kazandı ve eminim ki kadınların da desteğiyle yeniden muhtarlık hakkını kazanacaksınız. Eski muhtar güçler, Türkiye Cumhuriyeti’nde demokrasinin beşiği yeniden canlanmaya başlayacak.Hepinize başarılar diliyorum” dedi.CHP Eskişehir Milletvekili Jale Parıltı Süllü de bir kadın milletvekili olarak kadının önemine dikkat çekti. Siyaset ve yönetimle daha fazla ilgilenmek.

Konuşmaların ardından katılımcılara gerilim yönetimi, cinsiyet eşitliği, sosyal medya bağlantısı, beden dili ve iletişim stratejileri gibi birçok konuda bilgi verildi. Programın sonunda 29 Ekim Hanımlar Derneği Eskişehir Şube Başkanı Sibel Erenoğlu, Cumhuriyetin 100. yıl dönümünde kadın aday olarak Av. Ayşe Ünlüce’nin Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı olmasında gösterdiği irade ve destekten dolayı Başkan Büyükerşen’e teşekkür notunun yer aldığı porselen plaket takdim etti. Etkinlik çekilen fotoğraflarla tamamlandı.

Kaynak: ANKA / Yerel

cavdirhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehir içi Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu