Teknoloji

Kasım ayında en çok hangi tarayıcılar kullanıldı? İşte web tarayıcılarında yukarı ve aşağı gidenler

Masaüstü tarayıcı pazarı nispeten yavaş hareket ediyor ve çoğu kez aylık değişiklikleri açıklamak için en ufak bir yanılgı ipucu bile yeterli oluyor. Kasım 2022 raporunda da herhangi bir istisna görünmüyor. Her tarayıcının pazar payındaki küçük dalgalanmalar önemli olan tek şeydir. Yine de, birkaç ay ve yılı karşılaştırmak, genel bir eğilim görmeyi mümkün kılar. Microsoft Kenarı Çoğunlukla, bu eğilim olumlu olmaya devam ediyor. Edge’in masaüstü tarayıcı pazarındaki büyümesi yavaş ama istikrarlı bir şekilde devam ediyor.

Statcounter’a göre Microsoft Kenarı, bir aradan sonra serbest bırakıldığı için %11 sınırını ilk kez geçti. Contemporary Chromium tabanlı Edge, 0,31 puan kazanarak %11,17 pazar payına ulaştı. Referans olarak, bir yıl önce Microsoft Edge yaklaşık %9,52 hisseye sahipti (yıldan yıla +1,65 artış).

Google Chrome, %66,13 gibi ulaşılamaz gibi görünen bir payla (-0,36 düşüşe rağmen) yine zirvede ve rakiplerinin hiçbiri ona yaklaşamıyor.

Apple’ın masaüstü tarayıcısı, ancak yalnızca Mac’lerde kullanılabilir Safari , %9,62 (+0,26) pazar payıyla en çok tercih edilen üçüncü seçenek olarak öne çıkıyor. Firefox dördüncü (%7,1) ve Opera %3,3 (-0,29) ile beşinci sırada yer alıyor.

Masaüstü tarayıcı pazarının eski kralı internet gezgini diğer yandan tüm kullanıcıların yaklaşık %0,77’si tarafından kullanılmaya devam etmektedir. Microsoft’un Internet Explorer’ı çok daha iyi bir Edge ve yerleşik Internet Explorer moduyla değiştirme çabalarına rağmen, bazı kişiler Internet Explorer’dan çıkamıyor veya çıkmak istemiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara nakliyat
istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
eşya depolama
Şehir içi Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu