Haber

Kemal Kılıçdaroğlu: Seçime sırtımda hançerlerle girmek zorunda kaldım

Seçimden bu yana değişim rüzgârının estiği CHP, bugün kongresini Ankara’da gerçekleştiriyor…

Değişim şarkılarının söylendiği ancak beklenen değişimin yaşanmadığı CHP’de kongrenin sloganı “İkinci Yüzyılda Demokrasi ve Birlik Kongresi” oldu.

Bu sloganla başlayan kongrede Divan Başkanı Ekrem İmamoğlu oldu.

İmamoğlu’nun açılış konuşmasının ardından kürsüye çıkan Kemal Kılıçdaroğlu, konuşmasında 6 kişilik masanın üyelerine değindi.

6’lı tabloda farklılıklara değinen Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu: “Seçime sırtımda hançerlerle girmek zorunda kaldım.”söz konusu.

Kılıçdaroğlu’nun masadan ayrılan Meral Akşener’e söylediği sözlerin devamı şöyle;

“Biz 6 lider olarak tarihin bize getirdiği sorumluluğu yerine getirmek zorundayız”

6 başkanla oturduk. Bu tabloyu kısmen anlattım ve onlara şunu anlattım; Ülkede demokrasi yok. Bu bir sorun karmaşası haline geldi. Biz 6 cumhurbaşkanı olarak tarihin bize yüklediği sorumluluğu yerine getirmek zorundayız.

“Cumhurbaşkanlığı adaylığı söz konusu olduğunda masanın dışındalar.”

Uzun uzun anlattım. 6 parti olarak bir araya geldik. Oturup ülkeyi nasıl yöneteceğimizi çalıştık. Ortak mutabakat metni hazırlayıp halkımızla paylaştık. Güçlendirilmiş parlamenter sistem için çalıştık. Sıra cumhurbaşkanı adaylığının belirlenmesine geldiğinde masadan kalkıp masaya dönmek vardı. Seçime sırtımda hançerlerle girmek zorunda kaldım.

dulkadirogluajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
eşya depolama
Şehir içi Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu