Haber

Kira yardımı 7 bin TL’ye çıktı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi riskli binalara yönelik kira yardımını yüzde 55 artırdı. Kentsel dönüşüm alanlarında riskli binalarda yaşayan kiracı ve hak sahiplerine kira yardımı 4 bin 500 TL yerine 7 bin TL olacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), kentsel dönüşümü hızlandırmak ve İstanbul’u depreme dayanıklı bir şehir haline getirmek amacıyla başlattığı kira yardımını güncelledi. Hızlı Tarama Tekniği kullanılarak en riskli kümede yer aldığı belirlenen binalara yönelik kentsel dönüşüm kira desteği yüzde 55 oranında artırıldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yönetim Kurulu’nun aldığı karara göre, İstanbul’da 18 ay ikamet eden mülk sahiplerine verilen aylık 4 bin 500 TL’lik kira yardımı 7 bin TL’ye çıkarıldı. Kiracılara 12 ay boyunca sağlanan aylık 4.500 TL’lik yardım da 7 bin TL’ye çıkarıldı. Binada ikamet etmeyen maliklere ise 18 ay boyunca aylık 3 bin TL tutarındaki yardım yüzde 50 artırılarak 4 bin 500 TL’ye çıkarıldı.

İBB’den kira yardımı alanlar, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın sağladığı kira yardımından da yararlanabilecek.

 

KİRA DESTEĞİNDEN NASIL YARARLANILIR?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yetki alanındaki Riskli ve Rezerv Alanlar’ın hızlı bir şekilde taranması sonucu kendiliğinden yıkılma ihtimali olan 1.556 binada yaşayan ve kira yardımından yararlanmak isteyen İstanbullular, tahliye ve yıkım işlemlerini önümüzdeki dönemde tamamlayacak. riskli binaların tespiti. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın ilçe belediyesi aracılığıyla kira yardımını onaylamasının ardından İBB, kira yardımı sağlamaya başlayacak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haberbornova.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehir içi Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu