Haber

Ömer Çelik muhalefete: CHP’de ne değişirse değişsin Yassıada zihniyeti değişmiyor

Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı.

Çelik, Önder Özgür Özel’in bugün yaptığı açıklamalara tepki göstererek sert sözler kullandı.

“Yassıada’nın zihniyeti değişmiyor”

Gönderide şu ifadelere yer verildi:

“CHP’de ne değişirse değişsin Yassıada zihniyeti değişmez. CHP’nin yeni seçilen genel başkanının ilk işi Cumhurbaşkanımızın meşruiyetine saldırmak oldu.

Cumhurbaşkanımız tam demokratik meşruiyetle ve milletin iradesiyle görevdedir. CHP ise hâlâ demokrasiye karşı mücadelesini sürdürüyor. “CHP koltuğunda kim oturursa otursun mutfakta Yassıada zihniyeti vardır.”

Özgür Özel ne dedi?

Özgür Özel, Anayasa Mahkemesi önündeki ifadesinde şunları söyledi:

“Cumhurbaşkanının dün uçakta kullandığı ve bugün saat 10’a kadar ambargo uygulanan açıklamalar yargısal bir krizdi. Ancak bugün saat 10’da Cumhurbaşkanı’nın açıklamalarını dinledikten sonra bunun, önderlikteki anayasal rejimin ortadan kaldırılması olduğu ortaya çıkıyor. Erdoğan’a karşı bir ayaklanmayla karşı karşıya olduğumuzu söylüyorsunuz. Anayasa’nın hükümlerini değiştireceksiniz.” “Siz iktidar değilsiniz, bu yetkiyi millet vermedi. Onun için siz darbecisiniz, bu bir darbe girişimidir.”

haber-bayindir.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehir içi Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu