Ekonomi

Philip Morris Uluslararası Satışları Dumansız Ürünlerin Performansı Sayesinde Arttı

Mali analistlere göre Philip Morris International (PM) dördüncü çeyrekte beklenen ortalama hisse başına kazancı tutturamadı ancak şirketin geliri beklentileri aştı. Hisse senedi değeri piyasa açılmadan önce %3,5 oranında düştü.

Tütün şirketi dördüncü çeyrekte hisse başına 1,36 dolar kazanç bildirdi; bu, mali analistlerin 1,45 dolarlık tahmininin 0,09 dolar altındaydı. Ancak çeyrekte elde edilen gelir, geçen yılın aynı dönemine göre %11 artışla 9,05 milyar dolar olarak gerçekleşti ve ortalama tahmin olan 9,01 milyar doları aştı.

Şirket, dumansız ürünlerin bu çeyrekteki toplam net gelirin %39,3’ünü temsil ettiğini söyledi.

Başbakan İcra Kurulu Lideri Jacek Olczak, “Şirketimiz 2023’ü güçlü bir şekilde tamamladı ve dumansız ürünlere odaklanan bir şirkete dönüşme yolculuğumuzda birçok önemli başarıya imza attık” dedi.

Olczak, dumansız ürünlerin güçlü performansının, “şu anda Marlboro’dan daha fazla net gelir elde eden ve lansmanından bu yana on yıldan kısa bir süre içinde lider premium nikotin markası haline gelen” IQOS’un devam eden popülaritesinden kaynaklandığını belirtti.

Olczak şöyle devam etti: “2024’e güçlü bir ivmeyle başlıyoruz ve organik gelirdeki büyüme ve dumansız ürünlerden elde edilen kârlarla desteklenen olağanüstü sonuçların elde edileceği bir yıl daha bekliyoruz.”

Philip Morris International, ihracın 2024 mali yılı için ortalama analist beklentisi olan 6,60 $’a kıyasla hisse başına 6,32 ila 6,44 $ arasında değişmesini beklerken, 2024’ün ilk çeyreğinde ihracın hisse başına ortalama 1,42 $ olmasını bekliyor. 37 dolar ve 1,42 dolar.

Bu makale yapay zeka teknolojisi yardımıyla oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehir içi Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu