Haber

Şanlıurfa’da 12 Yaşındaki Kız Sokak Köpeğinin Saldırısına Karşı Yaralandı

ŞANLIURFA’da markete giderken sokak köpeğinin saldırısına uğrayan Fidan Damla Koçyiğit (12), yaralandı. Doku kaybı yaşayan Koçyiğit, ilk müdahalesinin ardından tedavi için Gaziantep’e getirildi.

Olay, 13 Ocak’ta Karaköprü ilçesine bağlı Çiftekemer Mahallesi’nde meydana geldi. Markete gitmek için evden çıkan 6’ncı sınıf öğrencisi Fidan Damla Koçyiğit’e sokak köpeği saldırdı. Koçyiğit, köpeğin kollarını ve bacaklarını ısırması sonucu yaralandı. Fidan Damla Koçyiğit ambulansla Suruç Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Burada ilk müdahalesi yapılan Koçyiğit, Gaziantep Şehir Hastanesi’ne sevk edildi. Fidan Damla Koçyiğit’in tedavisinin yaklaşık 2 hafta sürmesinin beklendiği belirtildi.

Gaziantep Şehir Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Halim Bayram, küçük kızda doku kaybı yaşandığını belirterek, “12 yaşındaki hastamız köpeğin saldırısına uğradı. Doku kayıpları meydana geldi ve gerekli müdahaleler yapıldı. Şanlıurfa’da Gaziantep Şehir Hastanesi’ne sevk edildi. Bulaşıcı hastalıklar açısından hastamız tedavi altına alındı.” Tetanoz aşısını, kuduz aşısını ve kuduz immünglobulin dediğimiz serumu yaptırdık. Sonrasında el cerrahisi ve çocuk psikiyatrisi tarafından gerekli takipler yapılır. Hastamızda doku kaybı mevcut olup gerekli müdahaleler plastik cerrahi, el cerrahisi ve ortopedi ünitesi tarafından yapılmaktadır. Hekim arkadaşlarımızın gerekli tedavilerinin ardından çocuğumuzu iki haftaya kadar eve götürüyoruz. “Onu taburcu etmeyi planlıyoruz” dedi.

BABA: BİZİM BAŞIMIZ OLDU, BAŞKA KİMSENİN BAŞINA OLMAMALI

Küçük kızın babası Mehmet Koçyiğit (43), aynı acıyı başkalarının da yaşamasını engellemek isteyerek, “Kızım markete gitmek için evden çıkarken bir köpeğin saldırısına uğradı. , çocuğumuza yetiştik ve hastaneye götürdük. İlk müdahaleyi yaptım ve ardından ben de onu Gaziantep Şehir Hastanesi’ne götürdüm. Önce amcamın 11 yaşındaki oğlu ve bir başka komşumuz köpeklerin saldırısına uğradı. Çok sayıda var. Köyümüzde sokak köpekleri var. Köylülerimiz de köpek saldırılarından endişe ediyor şu anda. Sokak köpeklerinin acilen toplanması gerekiyor. Belediyelerin barınaklarını genişletip sokak köpeklerini toplaması gerekiyor. Başkasının başına da aynı acı gelsin, biz de yaşayalım. ” yaşamasını istemiyorum” dedi.

‘KÖPEKTEN KAÇMA FIRSATI YOKTU’

Fidan Damla Koçyiğit, olay sırasında çok korktuğunu belirtti. Koçyiğit, “Markete giderken köpek aniden üzerime saldırdı ve beni parçalara ayırmaya başladı. Kaçmaya çalıştım ama başaramadım. Kuzenlerim ve köylülerimiz gelip beni kurtardılar. çok korktum. O anda kollarımı ve bacaklarımı ısırmaya başladı. Şimdi biraz daha iyiyim.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehir içi Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu