İş

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Özbekistan ile İşbirliği Protokolü İmzaladı

Ekonomik İşbirliği Örgütü İş Forumuna katılmak için; Sivas TSO Meclis Başkanı Osman Yıldırım, Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Özdemir, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerinden oluşan Sivas TSO heyeti, Özbekistan’a gitti.

Sivas TSO heyeti, Özbekistan ziyareti kapsamında ilk olarak Özbekistan Cumhuriyeti İnşaat Malzemesi Sanayicileri Birliği’nde iş insanlarıyla buluştu.

Toplantıda konuşan Sivas TSO Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Özdemir, Sivas’ın sosyal ve ekonomik yapısına değinerek, iki ülke arasındaki samimi dostluk ve karşılıklı inancın sonucu olarak Türkiye-Özbekistan bağlantılarının her alanda ilerleme kaydettiğini belirtti.

STSO heyeti, Sivas ile Özbekistan arasındaki ekonomik ve ticari ilişkilerin geliştirilmesi amacıyla iş insanlarıyla görüşmelerde bulundu ve B2B görüşmeler gerçekleştirdi.

“Kardeş Odası” Protokollere İmza Attı.

Yunanistan Dedeağaç Ticaret ve Sanayi Odası ile başlayan uluslararası “Kardeş Oda” protokollerine bir yenisini ekleyen, Lider Zeki Özdemir yönetimindeki Sivas TSO ve Özbekistan Ticaret ve Sanayi Odaları ile “Kardeş Oda” protokolleri imzalandı.

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası, Taşkent TSO, Navai TSO ve Kaşkadarya TSO arasındaki “Kardeş Oda” protokolleri Özbekistan’da düzenlenen törenle imzalandı.

Özbekistan’daki odaların çatı kuruluşu olan Özbekistan Ticaret ve Sanayi Odası’nın (UZCCI) ev sahipliğinde gerçekleştirilen “Kardeş Oda” protokolüne, STSO Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Özdemir, Taşkent TSO Başkanı İrisbekov Uçkunbek, Navai TSO Lideri Zairov katıldı. Nadirjan ve Kashkadarya TSO Lideri Amirkulov Sukhrob Melsovich. İmzalandı.

Ekonomik ve ticari kalkınma amacıyla imzalanan “Kardeş Oda” protokolünün imza törenine Özbekistan Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Vekili İslam Jasimov, Sivas TSO Meclis Başkanı Osman Yıldırım, STSO Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri katıldı. taraflar arasındaki ilişkiler.

İmzalanan protokoller çerçevesinde kardeş şehirlerle ekonomik, ticari ve kültürel bağların daha da güçlendirileceğini belirten Sivas TSO Başkanı Zeki Özdemir, her iki ülkenin iş insanlarına yeni pazarlar, yeni kapılar açılacağını ifade etti.

STSO Heyeti Taşkent Büyükelçiliğini Ziyaret Etti

Sivas TSO Meclis Başkanı Osman Yıldırım, Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Özdemir, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri, Türkiye Cumhuriyeti Taşkent Büyükelçiliğini ziyaret etti.

STSO heyeti, Taşkent Büyükelçisi Olgan Bekar ile Büyükelçilik ofisinde bir araya gelerek, ticari alanda ikili işbirlikleri yoluyla iki ülke arasındaki dostluk bağlarının daha da geliştirilmesi amacıyla Büyükelçi ile istişarelerde bulundu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Büyükelçi Olgan Bekar, STSO heyetine teşekkür ederek, Özbekistan’daki yatırım fırsatları ve devlet destekleri hakkında bilgi verdi.

Sivas TSO Meclis Başkanı Osman Yıldırım, iki ülke arasında üst düzey işbirliğinin kurulmasına ve faaliyetlerin daha da arttırılmasına vurgu yaptı.

Büyükelçilikte konuşan Sivas TSO Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Özdemir, iki ülke arasındaki ticari hacmin geliştirilmesi konusunda iş birliğine hazır olduklarını belirterek, “Köklü tarihi ve kardeşlik bağlarına sahip iki ülkenin stratejik ilişkileri bulunuyor. Özellikle kültürel ve ekonomik anlamda Büyükelçimiz Olgan Bekar bu ilişkilerin geliştirilmesine önemli katkılar sağlıyor.” “Türkiye ile Özbekistan arasındaki mevcut bağların gelişerek devam edeceğine inanıyorum” dedi. – SİVAS

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehir içi Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu