Ekonomi

Sony, konsol satışlarındaki düşüşün ortasında PlayStation etkileşimini öne çıkarıyor

Sony Corporation (NYSE:SONY) bugün, PlayStation 5 konsolunun satışları yavaşlamaya başlarken PlayStation ekosistemindeki güçlü kullanıcı etkileşimine odaklandı. Şirket, özellikle PlayStation 5 kullanıcılarının PlayStation 4 yaşam döngüsüne kıyasla platformda yaklaşık %25 daha fazla zaman geçirdiğine dikkat çekerek dikkatleri kullanıcılarının etkileşim metriklerine çeviriyor. Kullanıcı harcamalarındaki artış, PlayStation Plus aboneliği de dahil olmak üzere ek içerik ve hizmetlere bağlanıyor.

Önümüzdeki ay Sony’nin platform iş grubunun CEO’su olacak olan oyun yöneticisi Hideaki Nishino, bir strateji brifingi sırasında, şirketin gelirlerinin tutarlı ve öngörülebilir yapısının altını çizerek, “Bu davranış, gelir tabanımızın dayanıklı ve öngörülebilir yapısının temelini oluşturuyor” dedi.

Sony kısa bir süre önce, zayıf marjlar nedeniyle yatırımcılar için endişe kaynağı olan oyun bölümünün yönetimini yeniden düzenledi. Şirket PlayStation 5 satışlarında düşüşe hazırlanıyor ve mevcut mali yıl için 18 milyon adet satış öngörüyor. Bu, bir önceki yıl 21 milyon adetlik revize hedefine ulaşmada hafif bir eksikliğin ardından geldi.

Oyun sektörü genel olarak, amiral gemisi oyunların geliştirilmesindeki yüksek maliyetler ve sektördeki büyümenin yavaşlaması gibi zorluklarla karşı karşıya. Bu durum sektördeki birçok şirketin personel azaltmasına ve projelerini iptal etmesine yol açtı.

Bu yıl için yeni oyunların az olmasına rağmen Sony, Şubat ayında piyasaya sürülmesinden bu yana 12 milyondan fazla satan canlı hizmet oyunu “Helldivers 2” ile başarı elde etti. Stüdyo iş grubunun yeni CEO’su Herman Hulst’a göre, sürekli ve güncellenmiş oyun deneyimi sunan canlı hizmet oyunları PlayStation 5 ve PC platformları için eş zamanlı olarak piyasaya sürülüyor.

Geleneksel olarak tek oyunculu oyunlarıyla tanınan Sony, sunduklarını genişletmeye devam ediyor. Şirket, ilk olarak 2020 yılında PlayStation platformu için piyasaya sürülen “Ghosts of Tsushima” oyununun PC versiyonunu bu ay piyasaya sürdü. Bu hamle, Sony’nin gelişen oyun ortamında gelir akışlarını çeşitlendirmeye yönelik daha geniş stratejisinin bir parçası.

Reuters bu makaleye katkıda bulunmuştur.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehir içi Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu