Ekonomi

Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer savunmasını türküyle yaptı

Toplam 40 bin 462 yıl hapis cezası istenen Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer, savunmasını türküyle yaptı. Faruk Fatih Özer savunmasında Musa Eroğlu’nun söylediği “Yolun sonu göründü” türküsünden alıntı yaptı.

30 Ağustos’ta Arnavutluk’ta kırmızı bültenle aranırken yakalanan kripto para borsası THODEX’in kurucusu Faruk Fatih Özer’in de aralarında bulunduğu 7’si tutuklu 21 sanığın davasına Anadolu 9. Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edildi. . Anadolu 9. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya Faruk Fatih Özer, kardeşi Serap Özer ve 3 tutuklu sanık katıldı. Önceki duruşmada mütalaasını veren savcı, Faruk Fatih Özer’in “suçtan kaynaklanan malvarlığını aklama”, “nitelikli dolandırıcılık” ve “örgüt kurma ve yönetme” suçlarından 40 bin 562 yıl hapis cezasına çarptırılmasını talep etmişti. “. Anadolu 9. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşma saat 10.00’da başladı. Faruk Fatih Özer savunmasını Musa Eroğlu’nun söylediği “Yolun Sonu” türküsünden bir dörtlük alıntı yaparak tamamladı. Duruşmada kendini savunabilecek Faruk Fatih Özer, “Avukatlarımın savunmalarına katılıyorum. Burası tiranlıkla yönetilen bir ülke değil. Bizim ve ailemizin yaşadığı haksızlıkların sona ermesi gerekiyor. Thodex sadece bir şirket ve iflas etti.Thodex bir suç örgütü değil.Ben dünyadaki bütün kurumları yönetebilecek kadar uyanık biriyim.22 yaşımda kurduğum şirketten de bu anlaşılıyor.Eğer bir örgüt kuracak olsaydım bu kadar amatörce davranmazdım. Söz konusu belgede yer alan şüphelilerin 2 yılı aşkın süredir mağdur oldukları aşikardır.Yasa dışı faaliyetlere bulaşmayı kabul etmeyeceğim.Arnavutluk’ta cezaevindeyken bile şikayetçilere para ödedim. asla yapmaz. Lütfen biraz temkinli yaklaşın. Belgenin bu aşamaya gelmesinin nedeni Türkiye ve diğer ülkelerdeki bakanlarla fotoğraflarımdır. Medyada adı geçen hiçbir bakanla hiçbir ilişkim olmadı. Sayın bakan ve milletvekillerine iftiralar atıldı. Şirketimin çöküşünden kaostan beslenen varlıklar yararlandı. . Şimdi gerçeklerin saygın mahkeme heyeti tarafından duyulmasını bekliyorum. Savunmamı Musa Eroğlu’nun ‘Yol Görünür’ türküsünden bir kıtayla bitirmek istiyorum. Dünyadan geçtim, hayat derin bir nefestir. Bakın, kader çemberinden yolun sonu görünüyor. Ezrael kendisi gelir, ne efendi ne de efendi. Günler bitti, yolun sonu göründü” dedi. Duruşma diğer sanıkların savunmalarıyla devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
eşya depolama
Şehir içi Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu