Haber

Ulu Önder Atatürk’ü anıyoruz

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 85’inci yıl dönümünde Kırıkkale’nin Karakeçili ve Bahşılı ilçelerinde törenle anıldı.

Karakeçili Kültür Parkı’nda düzenlenen törende Kaymakam Ali Can Uludağ ve Belediye Başkanı Veysel Aydemir, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Saat 09.05’te siren eşliğinde saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı söylendi.

Belediyenin toplantı salonunda devam eden programda konuşan Kaymakam Ali Can Uludağ, Atatürk’ün sadece Türk tarihinin değil, dünya tarihinin müstesna başkanlarından biri olduğunu söyledi.

Öğrenciler tarafından Atatürk’ün hayatının anlatıldığı ve şiirlerin okunduğu tören, çeşitli gösteriler ve türküler söylenmesinin ardından sona erdi.

Bahşılı

Bahşılı 15 Temmuz Şehitler Meydanı’nda düzenlenen törende Kaymakam Erdal Bilgiç ve Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Gündoğdu, Atatürk Anıtı’na çelenk koydu.

Barbaros İlkokulu’nda düzenlenen törende öğrenciler Atatürk’ün en sevdiği türküleri seslendirdi ve çeşitli gösteriler düzenledi.

Ardından Atatürk’ün vefatının 85’inci yılı dolayısıyla Hacı Hidayet Doğruer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bahçesine 85 fidan dikildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehir içi Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu