Haber

Yazlık köyde seçmen sayısı 10 kat arttı

2023 yılında yapılan milletvekili genel seçimlerinde 23 kişinin oy kullandığı Yazlık köyünde seçmen sayısı bir anda 10 kat arttı.

Bayburt’un Aydıntepe ilçesine bağlı Yazlık köyünde seçim nedeniyle nüfus patlaması yaşandı. 2023 yılında yapılan milletvekili genel seçimlerinde 23 kişinin oy kullandığı Yazlık köyünde seçmen sayısı bir anda 10 kat arttı.

Halen Hüseyin Keskin, Mehmet Yağmuroğlu ve köyün çobanı Osman Emin isimli vatandaşların bulunduğu ve sadece 3 kişilik nüfusuyla öne çıkan Yazlık köyünde 31 Mart 2024’te yapılacak yerel seçimlerde 207 kişi oy kullanacak. .

Konuyla ilgili ilgili makamlara başvuran köy sakinlerinden Osman Emin, ilk iki başvurusundan sonuç alamadı. Üçüncü kez başvuran Osman Emin’den alınan bilgiye göre, köye gelen seçmenlerden 15’i Bayburt’un Yukarı Kırzı köyünde ikamet ediyor. Diğerleri ise İstanbul, Bayburt, Gümüşhane, Zonguldak, Adıyaman, Trabzon, Arsin, Aydıntepe, Maçka ve Sürmene’den gelen bireylerden oluşuyor. Emin’in iddiasına göre bir hanede 34 kişi kayıtlıydı.

3 kişinin muhtar adayı olacağı seçimlerde adil bir seçim olmayacağını söyleyen Osman Emin, Yazlık köyünü ilk kez 31 Mart 2024’te tanıyacak isimlerin oy kullanacağını belirterek, oyların çoğunluğunun geleceğini belirtti. Seçmen listesindeki 207 kişinin köyle hiçbir alakası yok.

31 Mart 2024’te yapılacak seçimlerin adil ve şeffaf bir seçim olmayacağını savunan Emin, “Bu kişilerin yaşadıkları yerler kolluk kuvvetleri tarafından araştırılmalı, evlerin elektrik ve su faturaları kesilmelidir. denetlendi.” – BAYBURT

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehir içi Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu