Sağlık

Yeni Bir Araştırma Ölmeden Önce İnsanların Neler Yaşadığını Ortaya Koydu!

Araştırma takımının başındaki kişi, Dr. Sam Parnia, dünya çapında milyonlarca insanın ‘bilinçli ölüm’ olarak bilinen fenomeni yaşadığını söyledi. Detaylar için buyurun…?

Kaynak: https://nypost.com/2022/11/16/your-li…

Dr. Sam Parnia, dünya çapında milyonlarca insanın “bilinçli ölüm” olarak bilinen fenomeni yaşadığını söyledi.

“İnsanlar, ölümün eşiğine geldiklerinde ölü ya da derin komadaymış gibi göründükleri halde bu inanılmaz deneyimi yaşadıklarını anlatıyorlar.”

‘Kendi bakış açılarına göre, bilinçleri daha net ve daha güçlü hale geldi.’

Dr. Parnia ve New York Üniversitesi Grossman Tıp Fakültesi’ndeki araştırma ekibi tarafından yayınlanan yeni bir çalışma yapıldı.

Araştırmacılar, hastanede kalbi duran 567 erkek ve kadını inceledi. Hastaların yüzde 10’undan azı hastaneden çıkabilecek kadar güzelleşmiş durumdaydı. Lakin hayatta kalan beş bireyden biri, artan şuur ve eşsiz tecrübe yaşadıklarını bildirdi.

Hayatta kalan hastalar araştırmacılara, olayları acı yahut külfet olmadan gözlemleme yeteneği kazandıklarını söyledi.

Çoğu hasta hareketlerinin, niyetlerinin, diğerlerine yönelik niyetlerinin değiştiğini ve hayatı daha manalı bir biçimde kıymetlendirme özelliği kazandıklarını söyledi.

Parnia, hayata döndürülen hastalara ve hayatla vefat ortasındaki hastalara beyin izleme sistemleri kurulduğunu söyledi.

‘İnsanlarda alfa, beta, teta, delta ve gama dalgaları olarak adlandırılan beyin dalgalarını, hayata döndükten bir saat sonraya kadar belirledik. Bunlar, insanların bilinçli düşünce süreçlerinde, anılarını hatırlarken, üst düzey beyin ve zihinsel faaliyetlerde bulunurken gördüğümüz beyin dalgaları.’

“Hastaların yaşadığı bu deneyim, düzensiz veya ölmekte olan bir beynin bir oyunu olarak kabul edilemez. “

‘Ölümün eşiğinde ortaya çıkan benzersiz bir insan deneyimi olarak kabul edilebilir. Beyin kapanırken, doğal fren sistemlerinin çoğu serbest kalır.’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
eşya depolama
Şehir içi Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu