Haber

Yılmaz Vural’dan Kocaelispor değerlendirmesi

Belediye Derincespor’un son maçını tribünlerden destek için izleyen Teknik Direktör Yılmaz Vural, Kocaelispor için “Sürekliliğin sağlanması gerekiyor. Kulüp yönetmek o kadar da zor değil” dedi.

“Bu, Derincespor proje ekibinin ve örnek bir kadronun Türkiye’de nasıl yönetilebileceğinin bir örneğidir”

Belediye Derincespor’un son lig maçını tribünlerden izlemek ve takıma destek olmak için Derince’ye gelen Türk Futbolunun önemli teknik direktörlerinden Yılmaz Vural, “Derincespor çıkarsa Kocaeli inşallah iki sevinci birlikte yaşar. .Biz de destek olmaya geldik.Dışarıdan dualarımızla bakıyoruz.Katkı sağlayacağız.İnşallah güzel bir sona ulaşırlar.Çünkü beklenmedik bir sonuç.Kaç maçtır kaybetmeyen Derincespor var. Kazansa bile rakip puan kaybetse direkt çıkma ihtimali var.İki alternatif de çok zahmetli değil.Direkte çıkmak en keyiflisi âdet.Burası için çok emek harcanıyor. proje ekibi Burada kalmak değil, ‘Buradan nasıl daha yükseğe çıkarız?’ Umarım bu, Türkiye için bir futbol takımının nasıl yönetilebileceğinin ve hedef alınabileceğinin bir örneğidir. Derince, Kocaeli ve Türkiye için hayırlı olacağını düşünüyorum” dedi.

“Eninde sonunda olacak ama çok zaman kaybettiler”

Alt liglere verilen önemi ve bakış açısını değerlendiren Yılmaz Vural, “Türkiye’de futbol sisteminin sorunlarının çözülmesi için bu işi kim yönetiyorsa ciddiye alsın. Ciddiye almanın ötesinde bu altyapı bu. Türkiye ligleri, 3. ve 2. ligler.” Buralar ihmal edilmemeli. Hem tesisleşme hem de yetiştirme açısından olanaklar sağlanmalıdır. Aklın yolu birdir. Eninde sonunda bu olacak ama çok zaman kaybettiler” dedi.

“Kulüp yönetmek o kadar da zor bir şey değil”

Kocaelispor’un şampiyonluğu ve 1. Lig’e elenmesinin sorulması üzerine Vural, “Bir ara camianın içindeydim. Sıkıntılı bir dönemdi. Çok şükür o günler geride kaldı. 1. Lig’e döndü. geçen sene yine tüm uğraşlarına rağmen tutunamadı alt lige döndü yepyeni stat yeni hava yeni kocaelispor ve tekrar geri döndü şimdi kulüp başkanının açıklamalarını izliyorum kendisi güzel şeyler söylüyor, ‘Sabırlı olacaklar, tesisler yapılacak, kimseye borçları olmayacak, Kocaelispor geleceğe kalıcı olacak’ diyor. Tebrikler Kocaelispor bu saatten sonra uzun bir yola çıktı bence bir daha dönmemek üzere.Kocaelispor’da devamlılığın sağlanması gerekiyor.Kocaelispor geçen sene ciddi rakamlar harcamasına rağmen düştü.Bu demek ki yönetim sıkıntısı olmasın. Takım yönetmek çok zor bir şey. Mesele girip çıkmak değil. Herkes nerede hata yapıldığının, ne olduğunun farkında olmalı ve bu eksikliklere dikkat etmelidir” dedi.

“2. Lig’e çıkacağımıza yürekten inanıyorum”

Türkiye’nin değerli yöneticilerinden ve Belediye Derincespor’un yeni yapılanmasında yer alması beklenen Erdinç Şehit, “Bizim için önemli bir maç. Final maçları çok zor olacak. Bu etkinliği bugüne kadar iyi getirdik.” dedi. .

“Resmi süreçler tamamlandıktan sonra açıklama yapacağız”

Yeni dönemde Belediye Derincespor’un yönetimini devralması planlanan Sapancalı iş insanı Faruk Bayraktar, “Resmi süreçlerin tamamlanmasının ardından kulübün akıbetiyle ilgili detaylı açıklama yapacağız. Amacımız. Bugün kazanmaktır. Rakibimiz berabere kalsa da kazansa da en kötü finalde tek maçla üst lige çıkarız. Bunu istiyoruz. Süreç başarıyla ilerliyor. Daha sonra gerekli açıklamaları yapacağız” dedi. – KOCAELİ

kurtun-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
eşya depolama
Şehir içi Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu