Haber

Yunanistan’a yardım için İsrail’den 2 yangın söndürme uçağı geliyor

Yunanistan’da orman yangınlarına itfaiye ekiplerinin müdahalesi sürüyor. Fransa ve İtalya’nın ardından İsrail de Yunanistan’a 2 itfaiye uçağı gönderiyor.

Yunanistan’ın Attika ve Korint bölgelerindeki orman yangınları devam ediyor. Yunan itfaiyesinden yapılan açıklamada, “Pazartesi günü Dervenochoria’da çıkan ve Batı Attika’da devam eden yangında karadan söndürme çalışmaları devam ediyor. Havadan 7 uçak ve 9 helikopter konuşlandırıldı. Ayrıca Avrupa Sivil Savunma Sistemi tarafından İtalya ve Fransa’dan tarafımıza temin edilen 4 uçak da faaliyet gösteren uçakların ortasında.Avrupa Sivil Koruma Mekanizması tarafından sağlanan ek kuvvetler, Romanya’dan 149 itfaiye ve 15 olmak üzere 50 itfaiye ve 10 araçla ülkemize ulaştı. Romanya’dan 31 araç, Polonya’dan 149 itfaiye ve 15 araç. Ayrıca bugün İsrail’den 2 yangın söndürme uçağının daha gelmesi bekleniyor.”

cerkesajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
eşya depolama
Şehir içi Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu