Haber

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Mescid-i Aksa’ya yapılan baskını kınadı

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, İsrail’in aşırı sağcı Milli Güvenlik Bakanı Itamar Ben-Gvir’in Mescid-i Aksa’ya düzenlediği baskını kınayarak, “Türkiye bu saldırılar karşısında sessiz kalmayacak. Filistin halkının kutsallığını korumaya ve Filistin halkının yanında olmaya devam edecektir.” ifadesini kullandı.

Tunç, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, saldırıdan derin üzüntü duyduğunu belirtti.

Adalet Bakanı Tunç, “İsrail Milli Güvenlik Bakanı’nın ilk kıblemiz olan Mescid-i Aksa’ya radikal yerleşimcilerin ve İsrail güvenlik güçlerinin himayesinde düzenlediği provokatif baskını, barışa ve barışa aykırı olarak şiddetle kınıyoruz. tüm dünyanın huzuru.” değerlendirmesini yaptı.

Uluslararası sorumlulukları çerçevesinde hareket eden İsrail hükümetinin din ve kutsal İslam’a yönelik bu eylemlere izin vermemesi ve gerekli tedbirleri alması gerektiğini vurgulayan Tunç, “Türkiye bu saldırılar karşısında sessiz kalmayacaktır. Filistin halkının yanında olmaya devam edin.” sözlerini kullandı.

polateli-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
eşya depolama
Şehir içi Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu