Haber

Türkiye, İsrail’in Mescid-i Aksa’ya düzenlediği baskını kınadı

Türkiye, İsrail’in aşırı sağcı Ulusal Güvenlik Bakanı Itamar Ben-Gvir’in işgal altındaki Doğu Kudüs’teki Mescid-i Aksa’ya düzenlediği baskını provokatif olarak şiddetle kınadı.

Dışişleri Bakanlığı, İsrail’in aşırı sağcı Ulusal Güvenlik Bakanı Itamar Ben-Gvir’in Mescid-i Aksa’ya düzenlediği baskına ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Açıklamada, “İsrail Milli Güvenlik Bakanı’nın İsrail güvenlik güçlerinin savunması altında radikal yerleşimcilerle birlikte Mescid-i Aksa’ya düzenlediği provokatif baskını şiddetle kınıyoruz.” ifadesi kullanıldı.

Gerginliğin tırmanmaması için İsrail makamlarını gerekli önlemleri ciddiye almaya davet ediyoruz” denildi. davetiye yapıldı.

İsrail Milli Güvenlik Bakanı Ben-Gvir, yanında Necef ve Celile Kalkınma Bakanı Yitzhak Wasserlauf ile birlikte İsrail polisinin kontrolündeki Aksa Mağara Kapısı’ndan Harem-i Şerif’e uzaklardan girmişti. liderliğini üstlendiği Sağ Yahudi İktidar Partisi.

Ben-Gvir, sosyal medya hesabından paylaştığı görüntüde, “İsrail halkının geri dönüp egemenliğini göstermesi için en önemli yer burasıdır” dedi. terimini kullandı.

haberkabaduz.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara nakliyat
istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
eşya depolama
Şehir içi Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu