Haber

CHP İstanbul il yöneticileri Cumhuriyet Anıtı’na çelenk koydu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul il yöneticileri, partinin 100’üncü yılı dolayısıyla Taksim Cumhuriyet Anıtı’na çelenk koydu.

CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Saniye Yurdakul’un çelenk koymasıyla başlayan program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile devam etti.

Törende konuşan Yurdakul, bir milletin esaretten kurtuluşuna, ülkenin tepeden tırnağa yeniden kurulmasına öncülük eden bir partinin parçası olmaktan mutluluk duyduklarını söyledi.

CHP’nin, Atatürk’ün izinde Cumhuriyetin 100. yıl yolculuğuna eşlik eden bir parti olduğunu belirten Yurdakul, “Dünyada 100. yılına ulaşmış sayılı siyasi partilerden biri olmanın onurunu taşıyor. Cumhuriyet Halkın Partisi” Parti 100 yıllık geleneği, siyasi birikimi ve tecrübesiyle çağdaş bir Türkiye’dir.Türkiye’nin en önemli siyasi miraslarından biridir.Bu miras sadece bize değil milletimizin her ferdine emanettir. Büyük Atatürk.” İfadelerini kullandı.

Cumhuriyet Halk Partili olarak üzerlerine düşen sorumluluğun bilincinde olduklarını ifade eden Yurdakul, bu coğrafyanın renklerine, dokusuna sahip çıkarak, ülkemizin milli birliğini ve bedellerini yüceltmeye devam edeceklerini söyledi.

Yurdakul, Türkiye’yi her zaman birlikte parlak bir geleceğe taşıyacaklarına inandıklarını belirterek, şöyle konuştu:

“İkinci yüzyılımızda ülkemizi gerçek demokrasiye kavuşturmak, ülkemizi çağdaş medeniyetlerin örnek aldığı, vatandaşlarımızın her bakımdan gurur duyduğu bir ülkede yaşatmak için çalışmaya devam edeceğiz. Yeni yüzyıla geçmişin mirasıyla ilerleyen partimiz, ülkemizin geleceğine ışık tutmaya devam edecektir.”

soke-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
eşya depolama
Şehir içi Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu