Teknoloji

Dünya Sağlık Örgütü, COVID-19’un artık bir sağlık acil durumu olmadığını ilan etti

Dünya Sağlık Örgütü (WHO), üç yıldan uzun bir süre sonra bugün COVID-19’un artık bir sağlık acil durumu olmadığını ilan etti.Bu, COVID-19’un sihirli bir şekilde ortadan kalktığı anlamına gelmez, ancak DSÖ hastalıkla ilişkili uyanıklık düzeyini azaltmıştır.

Aşılar ve enfeksiyonlar yoluyla sağlanan bağışıklık sayesinde, salgın düşüşte. Ölüm oranı azaldı ve sağlık tesisleri üzerindeki baskı hafifledi. Bu veriler, DSÖ Acil Durum Komitesi’nin bunu artık bir acil durum olarak kabul etmeme kararını açıklayan COVID-19’u yansıtmaktadır. sağlık tehdidi” seviye atladı.

Açıklamada, ” COVID19’un artık küresel bir sağlık acil durumu olmadığını büyük bir umutla ilan ediyoruz. Ancak bu, COVID-19’un küresel bir sağlık tehdidi olarak sona erdiği anlamına gelmez.‘ söylendi.

Birçok ülke şimdiden rutin iş hayatına döndü. Ama aslında, COVID enfeksiyonları devam ediyor ve yeni varyantlar ortaya çıkmaya, yayılmaya ve maalesef öldürmeye devam ediyor.

Dr. Tedros medyaya şunları söyledi: ” Geçen hafta, COVID-19 her üç dakikada bir can aldı. Ve bunlar sadece bizim bildiğimiz ölümlerdedi ve ekledi: Biz konuşurken dünya çapında binlerce insan yoğun bakım ünitelerinde yaşam mücadelesi veriyor. Milyonlarca insan, COVID-19 sonrası durumun zayıflatıcı etkileriyle yaşamaya devam ediyor.

DSÖ lideri, COVID-19 yönetim stratejileri geliştirmek için bir Gözden Geçirme Komitesi kurmak gibi eşi görülmemiş bir adım atarak, şu anda aramızda yaşayan bu hastalığa karşı her zaman tetikte olmamızı istedi.

Statü değişikliği, ülkelerin COVID-19 gitmiş gibi davranması için değil, hastalığı çevremizdeki diğer bulaşıcı patojenlerle birlikte yönetmesi içindir. COVID tehlikeli olmaya devam ediyor ve bu bilgiler unutulmayacak kadar değerli.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara nakliyat
istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
eşya depolama
Şehir içi Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu