Haber

Efeler Belediyesi Gençlere Yönelik Hizmetleriyle Dikkat Çekiyor

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk gençliğine hitaben “Bu vatanı biz kurduk, onu yükseltecek olan sizlersiniz” mottosunu benimseyen Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, göreve geldiği 2019 yılından bu yana; Gençlerin fırsat eşitliğinden yararlanabilmeleri, sosyalleşebilmeleri, hayallerini gerçekleştirebilmeleri, şehir ve ülke yönetiminde söz sahibi olabilmeleri için çeşitli hizmetler hayata geçirmiştir.

Gençlik; Eğitimde fırsat eşitliğinden yararlanabilmeleri, kitapların rehberliğinde bir yaşam sürmeleri ve özgürce araştırma yapabilmeleri için hayata geçirilen Kitap Kafe projesinde ilk kurdele Ocak 2021’de kesildi. Çocuk kitaplarından dünya klasiklerine binlerce kitaptan oluşan kütüphanesi, internet bağlantılı bilgisayarları, nezih ortamı ve çeşitli ikramlarıyla kitap okumak ve bilgiye ulaşmak isteyen her yaştan vatandaşımızın ilk adresi Kitap Kafeler oldu. Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, bilgi kaşiflerinin ve kitap kurtlarının taleplerini karşılamak amacıyla 2 yıl gibi kısa bir sürede Kitap Kafe sayısını 11’e çıkardı. Kenti donatan bilgi merkezleri, hayallerini gerçekleştiren ve hedeflerine ulaşan binlerce gence ev sahipliği yapıyor.

Kurdeleyi Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, “Mustafa Kemal Atatürk’ün matematik sevgisi ve coşkusu bize yansıdı. Geleceğimiz olan gençlerimizin iyi bir eğitime ihtiyacı var. Bu park onların eğitimine katkı sağlayacak.” prof. Adını Aziz Sancar’dan alan Dr. Bilim Parkı, gençlerin hizmetine açıldı. Türkiye’de bir ilk olma özelliğini taşıyan Prof. Dr. Aziz Sancar Matematik ve Bilim Parkı, eğlenerek ve edinilen bilgileri pekiştirerek öğrenmenin keyifli hale gelmesini sağlıyor. Sezar şifreleri, Hilbert küpü gibi çeşitli eğitici oyun setleri; gençlerin sorunları orijinal fikirlerle çözmelerine yardımcı olur.

Efeler’de gençlere değer veren Başkan Atay, Türkiye’de bir ilk olan olimpik standartlardaki tek açık hava tırmanma duvarını Pınarbaşı Mesire Alanı’nda hizmete açtı. Ulusal ve uluslararası yarışmalara ev sahipliği yapan tırmanma duvarında; Okullararası Küçükler ve Küçükler Türkiye Şampiyonası ile Spor Tırmanış 2022 Balkan Şampiyonası gibi önemli turnuvalar düzenlendi. Bu spora ilgi duyan yüzlerce genci Efeler’de buluşturmaya devam eden proje, yeni sporcuların yetişmesine de katkı sağlıyor. – AYDIN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
eşya depolama
Şehir içi Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu