Renk

Galaxy S24 ekran sorunu için Samsung’dan açıklama geldi

Yeni telefonlarını resmi çıkış tarihi olan 31 Ocak’tan önce satın alan birçok Galaxy S24 ön sipariş müşterisinin, Samsung’un dikkatini bir ekran sorununa çekmek için Reddit’e ve çevrimiçi forumlara başvurduğu bildirildi. Buradaki haberimizde de belirtmiştik . Neyse ki Samsung, bu sorunun varlığını zaten biliyor gibi görünüyor ve şirketin sohbet temsilcilerinin de doğruladığı gibi bir çözüm üzerinde çalışıyor.

Galaxy S24 ile ilgili birçok şikayet canlı renk profiliyle ilgili. Şikayetlere göre ekran olması gerektiği kadar renkli ya da en azından önceki üst seviye Galaxy S telefonlarındaki kadar canlı görünmüyor. Söylendiğine göre ekranlar tek başına etkileyici görünse de canlı ve doğal renk modları arasında pek bir fark bulunmuyor.

Galaxy S24 ekranınıza daha renkli bir görünüm tercih ediyorsanız maalesef şu anda bu sorunla ilgili yapabileceğiniz pek bir şey yok. Ancak Samsung, canlı renk modunu geri yüklemek için bir ürün yazılımı güncellemesi yayınlayacak.

Forbes tarafından bildirildiği üzere, bir S24 kullanıcısıyla yapılan Samsung Chat Bass görüşmesinin ekran görüntüsü internette dolaşıyor. Bu konuşma, görünüşe göre Samsung’un Galaxy S24 ekran sorunları hakkında her şeyi bildiğini ve geliştiricilerin bir güncelleme hazırladığını doğruluyor: “Endişelenmeyin, Samsung geliştirici ekibimiz şu anda cihazınızda bu sorunu düzeltmek için çalışıyor. Yaklaşan bu yazılım güncellemesinin Samsung [Galaxy] S24 cihazımızdaki sorunumuzu çözeceğinden emin olabilirsiniz.”

Sohbet destek temsilcisi belirli bir süre vermediğinden bu ekran düzeltmesinin ne zaman yayınlanacağı maalesef henüz tam olarak bilinmiyor. Yine de Samsung’un önümüzdeki Şubat 2024 güvenlik yamasıyla ekran sorunlarını ortadan kaldıracağı umulabilir.

hopa-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehir içi Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu