Haber

Gazze Şeridi’ndeki 140 yaralı Filistinli Mısır’a nakledildi

Mısır Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Hossam Abdel Gaffar, Refah Sınır Kapısı’nın sivillere açılmasından bu yana Gazze Şeridi’ndeki 140 yaralı Filistinlinin Mısır’a nakledildiğini duyurdu.

İsrail’in Gazze Şeridi’ne saldırıları devam ederken, Filistinli yaralılar Mısır’a nakledilmeye devam ediyor. Mısır Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Hossam Abdel Ghaffar, yaptığı açıklamada, Refah Sınır Kapısı’nın sivillere açılmasından bu yana Gazze Şeridi’ndeki 140 yaralı Filistinlinin Mısır’a nakledildiğini belirtti.

Yaralı Filistinlilerin durumunun “ağır” olduğunu belirten Gaffar, yaralılar arasında 55 çocuk ve 35 kadının bulunduğunu, günde 30’dan fazla cerrahi operasyon gerçekleştirildiğini belirtti.

Tahliye edilen yaralı sayısının “düşük” olduğunu belirten Ghaffar, “Sağlık ekipleri ve hastaneler açısından daha fazla vaka almaya hazırız ancak şu ana kadar aldığımız sayı bu.” – REFAH

erbaa-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehir içi Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu