Haber

Hava fotoğrafları // Rami Kütüphanesi’ne ilk günden yoğun ilgi

Açılışını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı Rami Kütüphanesi, ilk gün ziyaretçilerden büyük ilgi gördü. Kütüphaneye ders çalışmak için gelen Ayşe Tekin, “Burası tam bize göre. Bu ilçede yaşayan öğrenciler olarak gerçekten bir kütüphaneye ihtiyacımız vardı” dedi.

250 yılı aşkın bir geçmişe sahip olan Rami Kışlası, Rami Kütüphanesi olarak yeniden canlandırıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından dün açılışı yapılan İstanbul’un en büyük, Avrupa’nın sayılı kütüphanelerinden biri olan Rami Kütüphanesi, açılışının ardından ilk gün yoğun ilgi ve beğeni gördü. 220 dönümlük alanda 36 bin metrekare kapalı alana sahip kütüphanede bir kısmı ders çalışıp kitap okurken, bir kısmı da 51 bin metrekare peyzaj alanına sahip kampüsü gezdi. . Bazı vatandaşlar hatıra fotoğrafı çektirirken, çocuklar da kendilerine ayrılan alanlarda aktif olma fırsatı buldu.

Rami Kütüphanesi’nin yoğunluğu havadan da görüntülendi. “GÖRDÜĞÜMÜZ EN GÜZEL KÜTÜPHANELERDEN BİRİ.” Birol Kahraman, kütüphaneyi ziyarete geldiğini belirterek, “Buranın güzelliğini görüyoruz. İnsanlar hayran kalıyor. Gördüğümüz en güzel kütüphanelerden biri. Her şeyiyle mükemmel bir yer. Pastaneleri gezmek için Avcılar’dan geldiklerini belirterek, “Yiyecek ve içecek servisi var. Bu muazzam. Görülmeye değer’ dedi. Muzaffer Kaya, ‘Kimse böyle güzel bir iş çıkarmadı. 1959’dan beri buradayım, eski halini biliyorum. Çok büyük bir değişim oldu, çok güzel çalışmalar yapıldı. Kütüphane çok güzel bir şey’ diye konuştu. 4 yaşındaki Muhammet Ali Özalp da çocuk kütüphanesinden çıktıktan sonra kampüsü gezdi. Özalp, ‘Süper kahraman kitaplarına baktım. Aktif olduğum bir alan vardı. Onu sevdim. Ailem etkinlikte bana yardım etti.”

Üniversite 2. sınıf öğrencisi Ayşe Tekin, “BİZİM BİR KÜTÜPHANE İHTİYACIMIZ VAR” dedi. Özellikle bu semtte yaşayan öğrenciler olarak gerçekten bir kütüphaneye ihtiyacımız vardı. Bu yüzden burası bizim için mükemmel. Derslerim var, onlar için çalışıyorum. 10:00 civarında geldim. Ben buradayım, akşam 6-7 gibi dönerim. Wifi ağı var, internete bağlanabiliyorum” dedi.

“ÇOCUKLARA ÇOK İHTİYACIMIZ VAR” Çocuğuyla birlikte kütüphaneye gelen Nilgün Topuz, “Yakında Bayrampaşa’da oturuyoruz. Dün haberlerde gördük, açılmasını bekliyorduk. Bugün geldik. kızımla oynamaya geldik buraya ilk defa gittik çok güzel bir yere benziyor herkese hayırlı olsun “tasarım da çok güzel kitaplar da çok güzel. Yakınlarda yaşıyoruz, muhtemelen buraya daha sık geleceğiz. Çocuklara böyle bir ihtiyaç vardı. Şu anda ihtiyaçlarımız karşılanıyor” dedi.

İfadelerini kullandı.

– İstanbul

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
kartal evden eve nakliyat
eşya depolama
Şehir içi Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu