Haber

Kanada Başbakanı Trudeau, Katar Emiri ve Mısır Cumhurbaşkanı ile görüştü

Kanada Başbakanı Justin Trudeau, Katar Emiri Pir Tamim bin Hamad Al Sani ve Mısır Cumhurbaşkanı Abdülfettah el Sisi ile telefonda görüştü.

Kanada Başbakanlık Ofisi’nden yapılan açıklamaya göre Trudeau, Katar Emiri Pir Tamim ile Filistin’deki son gelişmeleri görüştü.

Trudeau, insani yardımların hiçbir engel olmadan ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasının önemine dikkat çekerek, Gazze’de insani mola verilmesinin gerekliliğini vurguladı.

Bölgede kalıcı barışın sağlanması için iki devletli çözüme yönelik çabaların artırılması gerektiğini belirten Trudeau, esirlerin serbest bırakılmasına yönelik çabalarından dolayı Katar Emiri’ne teşekkür etti.

Trudeau ve Sisi görüşmesi

Kanada Başbakanı Trudeau, Mısır Devlet Başkanı Sisi ile yaptığı telefon görüşmesinde İsrail’in kendini savunma hakkına verdiği desteği yineledi.

İnsani yardımın Gazze’ye güvenli bir şekilde ulaştırılması için daha fazla çaba gösterilmesi gerektiğini kaydeden Trudeau, adaletin bedelinin saf kadın ve çocukların canlarıyla ödenemeyeceğini ifade etti.

Trudeau ve Sisi bölgede çatışmaların tırmanmasını önleme konusunda anlaştılar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehir içi Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu