Ekonomi

Kripto yatırım ürünleri raporu: Kurumsallar dip seviyeleri alım fırsatı olarak mı görüyor?

Investing.com – Son günlerde kripto para piyasaları düşüş eğilimini sürdürürken kripto varlık yatırım fonlarına geçen hafta 441 milyon dolar giriş kaydedildi.

CoinShares verileri, önceki 3 haftanın ardından geçen hafta kripto yatırım ürünlerine pozitif fon akışının olduğunu gösterdi. Analistler, bu durumu kurumsalların dip seviyeleri alım fırsatı olarak görebileceği üzerinde duruyor.

InvestingPro’da YAZ İNDİRİMLERİ başladı! Şimdi %50 indirime ek %10’a varan indirimden faydalanmak için KAZAN kodunu kullanın.

Kodu nasıl kullanacağınızdan emin değil misiniz? Adım adım gösterdiğimiz videoyu izleyebilirsiniz.

Sorularınız için destek birimimize buradan ulaşın.

Kripto varlık yatırım ürünleri, Mt. Gox ve Alman hükümeti kaynaklı satış baskısının yol açtığı son fiyat düşüşünün muhtemelen bir alım fırsatı olarak görülmesiyle, toplam 441 milyon dolar tutarında giriş gördü. Hacim bazında bakıldığında borsada işlem gören kripto ürünlerinin mevsimsellikten etkilendiği görüldü. Zira işlem hacimleri geçen hafta boyunca 7,9 milyar dolar gibi düşük bir seviyede kaldı.

Bölgesel bazda bakıldığında ABD piyasası, 384 milyon dolar ile fon girişlerinin en büyük payını aldı. ABD’nin ardından Hong Kong ve İsviçre sırasıyla 32,3 milyon dolar ve 23,8 milyon dolar fon girişi kaydetti. Almanya, 22,7 milyon dolar ile fon çıkışının gerçekleştiği ülke oldu.

ETF ihracı gerçekleştiren yönetim şirketleri arasında Grayscale, hafta boyunca 87 milyon dolar satış görerek fon kaybına devam etti. Grayscale, böylelikle yılbaşından bu yana 18,5 milyar dolar fon çıkışına ulaştı. Fidelity ise 194 milyon dolar girişle kripto yatırım ürünleri piyasasında en çok fon toplayan varlık yönetim şirketi oldu.

Varlık bazında ise Bitcoin fonları, 398 milyon dolar giriş kaydederken en büyük kripto varlığı 16,3 milyon dolar ile Solana, 12,8 milyon dolar ile çoklu varlık ve 10,2 milyon dolar ile Ethereum fonları izledi. Ethereum, bu hafta pozitif fon akışı görmesine karşılık yılbaşından bu yana ekside kalan tek kripto varlık yatırım fonu olarak kalmaya devam ediyor.

darendeajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehir içi Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu