Haber

Muharrem İnce CHP’den vazgeçerek İstanbul’da destek vereceğini açıkladı

CHP, “Belli sayıda belediye meclis üyeliği ve İzmir’de büyükşehir ilçe belediye başkanlığı talebinde bulundu.” Açıklamaya yanıt veren Vatan Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, “Bana kaset kumpası kuranları misafir edip aday gösterdiler. Beni istemiyorlar. İlçe istedim, vermediler, helal olsun. Biz Ali Babacan’a onlarca milletvekili verirken İnce’ye belediye vermek doğru mu?” “Veremedin mi? Utanmıyor musun? Bunlar komik çocuklar” dedi.

MUHARREM İNCE CHP’Yİ ÇARPTI

Partisini kapatıp CHP’ye katılacağı söylentileri dolaşan Vatan Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, kararından vazgeçti. “İstanbul’da koşulsuz destek vereceğiz” açıklamasından dönen İnce, Sözcü TV canlı yayınında CHP ile yaşadığı polemiğe ilişkin dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

Vatan Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce

“BABACAN’A ONLARCA MİLLETVEKİLİ VERİRKEN, İNCE’YE BİR BELEDİYE VERMEDİNİZ Mİ?”

CHP Sözcüsü Deniz Yücel, “İnce’nin belli sayıda belediye meclis üyeliği ve İzmir’de bir büyükşehir belediye başkanlığı talebinde bulunmuştu.” Formdaki açıklamasına yanıt veren İnce, şunları söyledi: “Ben ilçe istiyorsam çok sembolik bir şey istiyordum. Ali Babacan’a onlarca milletvekili vermişken İnce’ye neden belediye vermediniz? Sizin derdiniz yemek yememek. üzüm ama bağcıyı yenmek için. Kongreyle sorununuz var, seçim yapmak zorundasınız.” Koltuklar konusunda endişelenmenize gerek yok. Koltuklar konusunda endişelenmeniz gerekiyor. Beş kez kapınıza geldim ve ‘Bu seçim önemli’ dedim.

“Onlar komik çocuklar”

Bana kaset komplosu kuranları ağırladılar, aday gösterdiler. Beni istemiyorlar. Bütün bunların olması çok yazık değil mi? Ümit Özdağ’a MİT müsteşarı ve 3 bakanlık vermek iyi, başkanlığı Temel Karamollaoğlu ve Gültekin Uysal’a vermek iyi ama başkanlığı İnce’ye vermek kötü. Bunlar komik çocuklar!”

CHP SÖZCÜ YÜCEL: İNCE İZMİR’DE BÜYÜKŞEHİR İLÇE BELEDİYESİ’Nİ İSTEDİ

CHP Sözcüsü Yücel, şunları söyledi: “Görüşmelerde ‘ilke duruşuna’ ilişkin tek cümle söylemeyen, basın toplantısında dile getirdiği siyasi eleştirileri dahi gündeme getirmeyen Muharrem İnce’nin açıklamalarını üzüntüyle dinledik. Bugün yapılan toplantılarda İnce, belediye meclis üyeliğine belirli sayıda seçilerek, İzmir’de bir büyükşehir ilçesinin belediye başkanı olmayı talep etmişti.

CHP Sözcüsü Deniz Yücel

Sürecin parti tabanımız ve teşkilatımızın kabul edemeyeceği bir noktaya taşınmasıyla müzakerelerin tıkanmasının ardından bugünkü açıklamayı yaptı. Eğer müzakereler olumlu sonuçlanmış olsaydı bugün yaptığı açıklamaların ve eleştirilerin asla yapılmayacağını biliyoruz. Değerlendirmeyi kamuoyuna bırakıyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehir içi Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu