Ekonomi

TCMB’nin faiz kararı sonrası piyasalarda son durum

Investing.com – Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), bugün açıkladığı kararında faizleri beklentiler doğrultusunda %50 oranında sabit bıraktı.

Faiz kararı sonrası karar metninde Kurulun parasal sıkılaştırmanın gecikmeli etkilerini dikkat alacağına vurgu yapılırken politika kararlarının enflasyonu orta vadede %5 hedefine ulaştıracak parasal ve finansal koşulları sağlayacak şekilde belirleneceği üzerinde duruldu. Buna bağlı olarak TCMB, fiyat istikrarı temel amacı doğrultusunda elindeki tüm araçları kararlılıkla kullanacağı mesajını verdi.

Amatörlerin bile profesyoneller gibi kazanabileceği dünyaya adım atın. InvestingPro şimdi %20 indirimde. Kupon kodu: KAZAN

Kodu nasıl kullanacağınızdan emin değil misiniz? Adım adım gösterdiğimiz videoyu izleyebilirsiniz.

Sorularınız için destek birimimize buradan ulaşın.

Yurt içi piyasalarında son durum

Kararın açıklanmasının ardından yurt içi döviz piyasasında dolar kuru, kısa bir süre 32,12 TL’ye kadar geriledikten sonra 32,2 seviyelerine doğru hareket ederek yatay kaldı. Euro/TL paritesi de 35 seviyesinin altına doğru hareket ettikten sonra 35 seviyesine doğru zayıf fiyat hareketlerine sahipti.

Gram altın, gün içinde 2.438 TL’ye kadar geriledikten sonra karar öncesi 2.450 TL seviyesine kadar yükseldi ve son saatte bu noktada destek bulmaya devam ediyor.

BIST 100, TCMB’nin kararını açıklamasıyla volatilitesini bir miktar artırırken ilk tepki olarak 10.884 puana doğru bir gerileme görüldü. Ardından yönünü yukarı çeviren endeks, 10,972 puanda günün zirvesini belirledikten sonra an itibarıyla %0,25 oranında kısmi değer artışıyla 10.920 puan bandında hareket ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şehir içi Nakliyat
Klima Bakımı ,Klima Tamiri ,Klima Montajı ,Yetkili Klima Servisi konusunda size en yakın , hızlı ve kusursuz müşteri hizmeti uygun fiyatla sunuyoruz.
Başa dön tuşu